To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #56,052 - 1/28/22 12:04 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,418 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk Extrme 128GB on Pi 4 Model 4 8GB |
| Test #56,134 - 1/30/22 9:36 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,418 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SKHynix SD OEM (USD00) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SKHynix USD00 |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Unknown |
| Test #8,365 - 2/9/20 10:46 am | |
|---|---|
| Score: | 1,418 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra (SL32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SL32G |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | SSD |
| Test #10,697 - 2/27/20 12:13 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,418 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | AData SD Premier |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | AData SD |
| Class: | C10 |
| Test #570 - 6/27/19 10:37 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,418 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Micro Center SD OEM (SD16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | MicroCenter SD16G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | MicroCenter |
| Test #131,758 - 2/22/26 8:32 am | |
|---|---|
| Score: | 1,418 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD High Endurance (SH64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | SanDisk SH64G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk High Endurance SD on PI 5 |
| Test #100,118 - 12/18/24 9:33 am | |
|---|---|
| Score: | 1,418 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (00000) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung 00000 |
| Class: | C10 U1 |
| Test #103,457 - 2/10/25 12:40 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,418 |
| User: | wldyslw |
| Brand: | Toshiba Canvio 2.5" MQ Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Toshiba MQ01ABF050 |
| Class: | HDD (2.5" SATA) |
| Note: | Toshiba MQ01ABF050 HDD on Pi 4B rev. 1.5 via Gembird SATA to USB 3.0 enclosure |
| Test #119,842 - 5/24/25 9:52 am | |
|---|---|
| Score: | 1,418 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD16G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | SanDisk SD16G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Fanaxing S880E 2TB |
| Test #81,517 - 3/13/24 1:31 am | |
|---|---|
| Score: | 1,418 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | l |
| Test #90,075 - 6/27/24 7:19 am | |
|---|---|
| Score: | 1,418 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD High Endurance (SH32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SH32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisc |
| Test #75,622 - 12/9/23 6:57 am | |
|---|---|
| Score: | 1,417 |
| User: | Spectrality |
| Brand: | Samsung SD Pro Plus (JD2S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung JD2S5 |
| Class: | C10 V30 U3 |
| Note: | Samsung PRO Endurance, 128 GB, MB-MJ128KA/EU on Pi 4 |
| Test #47,472 - 7/6/21 11:46 am | |
|---|---|
| Score: | 1,417 |
| User: | cardiffborn |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SN128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk Extreme A2 128GB on rpi4 clean install |
| Test #53,115 - 11/26/21 11:47 am | |
|---|---|
| Score: | 1,417 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SP32G) |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.0 |
| Device: | SanDisk SP32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | SP32G SD |
| Test #43,342 - 4/4/21 10:04 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,417 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SF128) |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.0 |
| Device: | SanDisk SF128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk Extreme Pro on Pi400 |
| Test #70,138 - 5/13/23 5:59 am | |
|---|---|
| Score: | 1,417 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme 64GB on Pi 4 |
| Test #63,185 - 10/4/22 12:59 am | |
|---|---|
| Score: | 1,417 |
| User: | rado |
| Brand: | Toshiba SD (SA32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Toshiba SA32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Test #132,550 - 3/24/26 12:36 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,417 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Pi4 64GB |
| Test #91,359 - 7/21/24 10:06 am | |
|---|---|
| Score: | 1,417 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD32G) |
| Board: | Orange Pi 5 Pro |
| Device: | SanDisk SD32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SD Card |
| Test #70,854 - 6/11/23 11:07 am | |
|---|---|
| Score: | 1,417 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD64G) |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | SanDisk SD64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SanDisk 64GB Class10 SD-Card |