To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #6,658 - 1/9/20 4:53 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,417 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (EC2QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung EC2QT |
| Class: | C10 U3 |
| Test #6,854 - 1/12/20 3:04 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,417 |
| User: | Amarand |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED4QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung ED4QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | Samsung EVO+ 128GB MicroSD card on a RPi 4 |
| Test #8,410 - 2/10/20 10:03 am | |
|---|---|
| Score: | 1,417 |
| User: | u3 |
| Brand: | Samsung SD EVO (EC2QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung EC2QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | u3mbt.txt |
| Test #9,125 - 2/17/20 1:58 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,417 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (EC2QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung EC2QT |
| Class: | C10 U3 |
| Test #8,904 - 2/16/20 11:51 am | |
|---|---|
| Score: | 1,416 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk Extreme 64GB SD A2 U3 on RPi4 |
| Test #3,805 - 11/12/19 5:45 am | |
|---|---|
| Score: | 1,416 |
| User: | first |
| Brand: | Samsung SD EVO Select (GD4QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung GD4QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | SD Card Sandisk |
| Test #4,265 - 11/27/19 6:15 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,416 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD High Performance (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | PNY SD32G |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | SD card |
| Test #7,443 - 1/22/20 3:04 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,416 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD High Performance (SD16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | PNY SD16G |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Micron 500 GB |
| Test #4,926 - 12/8/19 2:05 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,416 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Micro Center SD OEM (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | MicroCenter SD32G |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | 32GB Microcenter Card |
| Test #55,089 - 1/4/22 5:52 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,416 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO Select (GE4S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung GE4S5 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #54,170 - 12/17/21 2:16 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,416 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED2S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung ED2S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U3 |
| Note: | SD Card |
| Test #44,788 - 5/3/21 11:15 am | |
|---|---|
| Score: | 1,416 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD Pro Endurance (JB1RT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung JB1RT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | microsd pi4 |
| Test #14,397 - 3/31/20 6:12 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,416 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Lexar SD 667X |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Lexar LX32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Lexar 32gb |
| Test #21,075 - 4/27/20 9:11 am | |
|---|---|
| Score: | 1,416 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | microsdcard64go |
| Test #40,118 - 2/8/21 12:42 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,416 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital Elements Portable HDD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | WDC WDElements25A2 |
| Class: | HDD (Portable) |
| Note: | pi4 |
| Test #93,101 - 8/18/24 4:58 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,416 |
| User: | Maria-Pi PI-HOLE |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (GB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Samsung GB1QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | [B |
| Test #133,677 - 5/19/26 1:05 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,416 |
| User: | Prueba 1 |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC16G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC16G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Disco |
| Test #95,927 - 10/9/24 8:41 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,416 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | [B |
| Test #104,609 - 3/2/25 2:25 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,416 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SB64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SB64G |
| Class: | A1 C10 |
| Test #63,125 - 10/1/22 3:43 am | |
|---|---|
| Score: | 1,416 |
| User: | Zloy |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung EB1QT |
| Class: | C10 U1 |