To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #72,096 - 8/7/23 2:13 am | |
|---|---|
| Score: | 1,416 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Lexar SD 633x |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Lexar LX64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | lexar SD 1066x 64GB |
| Test #73,295 - 9/25/23 9:59 am | |
|---|---|
| Score: | 1,416 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR512) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SR512 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #74,382 - 11/17/23 10:10 am | |
|---|---|
| Score: | 1,416 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD Premier-X (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi Compute Module 4 1.1 |
| Device: | PNY SD64G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | unknown |
| Test #59,989 - 5/28/22 9:51 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,415 |
| User: | HouseHome |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SR32G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #57,414 - 2/26/22 1:56 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,415 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | microSD |
| Test #57,426 - 2/27/22 7:10 am | |
|---|---|
| Score: | 1,415 |
| User: | MinecraftAdmin |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SN128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | MinecraftStorage |
| Test #58,244 - 3/25/22 9:45 am | |
|---|---|
| Score: | 1,415 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #58,482 - 3/31/22 4:32 am | |
|---|---|
| Score: | 1,415 |
| User: | nfc |
| Brand: | Samsung SD Pro Endurance (JB1RT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung JB1RT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Samsung Pro Endurance 32GB |
| Test #22,367 - 5/2/20 9:33 am | |
|---|---|
| Score: | 1,415 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SanDisk Extreme 64GB on Pi 4 |
| Test #2,693 - 9/30/19 1:18 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,415 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (00000) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung 00000 |
| Class: | C10 U1 |
| Test #43,723 - 4/11/21 7:43 am | |
|---|---|
| Score: | 1,415 |
| User: | SamSung |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EF8S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung EF8S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U3 |
| Note: | sd so sexy |
| Test #51,160 - 10/10/21 8:07 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,415 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung Duo Plus |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | Samsung Type-C |
| Class: | USB Flash |
| Test #128,029 - 10/21/25 10:15 am | |
|---|---|
| Score: | 1,415 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SN128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Rasprint |
| Test #94,126 - 9/7/24 7:48 am | |
|---|---|
| Score: | 1,415 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN256) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SN256 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | pi5 microsd? |
| Test #94,896 - 9/19/24 11:34 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,415 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SK32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SK32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | SD |
| Test #91,313 - 7/20/24 9:26 am | |
|---|---|
| Score: | 1,415 |
| User: | tuna |
| Brand: | Toshiba SD (SA64G) |
| Board: | Raspberry Pi Zero 2 W 1.0 |
| Device: | Toshiba SA64G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Test #82,556 - 3/24/24 4:03 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,415 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SF128) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | SanDisk SF128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk 128GB |
| Test #76,612 - 12/28/23 1:14 am | |
|---|---|
| Score: | 1,414 |
| User: | Dahrin |
| Brand: | Samsung SD EVO (GF8S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Samsung GF8S5 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Samsung Evo Select 512GB microSD on Pi 4 |
| Test #93,771 - 8/31/24 10:44 am | |
|---|---|
| Score: | 1,414 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC16G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SC16G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | test1 |
| Test #79,023 - 2/6/24 12:47 am | |
|---|---|
| Score: | 1,414 |
| User: | flyingk |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SanDisk Ultra A1 Class 10 64GB on Pi 4 Rev 1.2 |