To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #57,655 - 3/6/22 4:09 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,400 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN256) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SN256 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk Extreme A2 Class 10 V30 U3 256GB SD Card |
| Test #60,800 - 6/29/22 2:37 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,400 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED2S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Samsung ED2S5 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Failed attempt to boot from SSD |
| Test #8,336 - 2/9/20 12:08 am | |
|---|---|
| Score: | 1,400 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED4QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung ED4QT |
| Class: | C10 U3 |
| Test #2,832 - 10/6/19 9:54 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,400 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD High Performance (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | PNY SD32G |
| Class: | C10 U1 |
| Test #2,932 - 10/12/19 6:03 am | |
|---|---|
| Score: | 1,400 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SD card SanDisk |
| Test #3,477 - 11/1/19 3:35 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,400 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (EC2QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung EC2QT |
| Class: | C10 U3 |
| Test #130,217 - 1/6/26 12:05 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,400 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra Fit |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | SanDisk UltraFit |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Cytron Makerdisk |
| Test #102,717 - 1/29/25 8:40 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,400 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Sd Card |
| Test #12,492 - 3/14/20 12:21 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,400 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #13,386 - 3/22/20 12:23 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,400 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #26,036 - 5/31/20 11:21 am | |
|---|---|
| Score: | 1,400 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (EC2QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung EC2QT |
| Class: | C10 U3 |
| Test #54,390 - 12/21/21 7:15 am | |
|---|---|
| Score: | 1,400 |
| User: | zonnestation |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk 64G V30 High Enurance SD card on RPI 4 |
| Test #50,496 - 9/19/21 7:12 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,400 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SKHynix SD OEM (USD00) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SKHynix USD00 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Samsung SP 32GB MicroSD |
| Test #52,616 - 11/16/21 9:41 am | |
|---|---|
| Score: | 1,399 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN128) |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.0 |
| Device: | SanDisk SN128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk - Model: SN128 - Vendor: SD - Product: SD - HW Version: 0x8 |
| Test #47,552 - 7/8/21 1:47 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,399 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital easystore |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | WDC WD20SDRW-11VUUS0 |
| Class: | HDD (Portable) |
| Note: | USB3 WD Elements 2621 with Raspbian 32-Bit |
| Test #9,045 - 2/17/20 9:19 am | |
|---|---|
| Score: | 1,399 |
| User: | transmitamit |
| Brand: | SanDisk Ultra CZ48 USB |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk UltraUSB3.0 |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Sandisk USB 3.0 32GB Pendrive on Pi 4 |
| Test #9,230 - 2/18/20 12:07 am | |
|---|---|
| Score: | 1,399 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD Pro Endurance (JC2RT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung JC2RT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | samsung SD |
| Test #64,419 - 11/22/22 10:51 am | |
|---|---|
| Score: | 1,399 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED4QT) |
| Board: | ODROID XU4 |
| Device: | Samsung ED4QT |
| Class: | C10 U3 |
| Test #79,638 - 2/15/24 11:26 am | |
|---|---|
| Score: | 1,399 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SF128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SF128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | PiTest |
| Test #81,953 - 3/19/24 1:04 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,399 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra Fit |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk UltraFit |
| Class: | USB Flash |
| Note: | sandisk usb |