To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #82,899 - 3/27/24 3:40 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,399 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SN128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk SDCard on Pi 4B 1.4 |
| Test #75,931 - 12/16/23 9:01 am | |
|---|---|
| Score: | 1,399 |
| User: | EnlistedBaguette |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SK64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SK64G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | rpi4 A1 Class V10 |
| Test #67,717 - 2/28/23 2:27 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,399 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #68,008 - 3/6/23 6:17 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,399 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED2S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung ED2S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U3 |
| Test #63,477 - 10/15/22 1:32 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,399 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SKHynix SD OEM (USD00) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SKHynix USD00 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #21,796 - 4/30/20 5:06 am | |
|---|---|
| Score: | 1,399 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | AData SD Premier Pro |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | AData SD |
| Class: | A2 C10 V10 U1 |
| Test #41,118 - 2/27/21 3:56 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,399 |
| User: | db |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A2 (SK64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SK64G |
| Class: | A2 C10 V10 U1 |
| Note: | SanDisk 64GB SD A1 |
| Test #102,724 - 1/29/25 11:22 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,399 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | pi4 sata ssd 2T to usb adapter |
| Test #102,940 - 2/2/25 4:13 am | |
|---|---|
| Score: | 1,399 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SD64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #104,351 - 2/25/25 12:44 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,399 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme microSD on Pi 4 internal microSD port |
| Test #101,817 - 1/14/25 3:33 am | |
|---|---|
| Score: | 1,399 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD256) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SD256 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #102,647 - 1/28/25 8:26 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,399 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SKHynix SD OEM (USD00) |
| Board: | Orange Pi Zero 2 |
| Device: | SKHynix USD00 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Silicon Power 64GB A2 superior |
| Test #130,560 - 1/16/26 4:54 am | |
|---|---|
| Score: | 1,399 |
| User: | ancientmech |
| Brand: | Samsung SD EVO Select (GC1S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung GC1S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Samsung EVO Select 64GB microSDXC UHS-I U1 on Pi 4B 2GB |
| Test #96,506 - 10/20/24 6:24 am | |
|---|---|
| Score: | 1,399 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC16G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SC16G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #97,755 - 11/9/24 3:30 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,399 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SD OEM (128GB) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Kingston 128GB |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | test |
| Test #127,148 - 9/25/25 10:37 am | |
|---|---|
| Score: | 1,398 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Lexar SD OEM (USD00) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Lexar USD00 |
| Class: | C10 |
| Note: | sd16 |
| Test #77,402 - 1/12/24 7:32 am | |
|---|---|
| Score: | 1,398 |
| User: | 1st |
| Brand: | Samsung SD EVO (00000) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Samsung 00000 |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | 2.5HDD |
| Test #93,407 - 8/24/24 1:25 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,398 |
| User: | Donkie |
| Brand: | Toshiba SD (SE064) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | Toshiba SE064 |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Pi 3b with Sandisk Ultra 64gb |
| Test #46,462 - 6/7/21 8:03 am | |
|---|---|
| Score: | 1,398 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme |
| Test #51,075 - 10/8/21 9:34 am | |
|---|---|
| Score: | 1,398 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN128) |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.0 |
| Device: | SanDisk SN128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | crucial bx 500 - startech |