To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #49,873 - 9/3/21 7:27 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,392 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED2S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung ED2S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U3 |
| Test #77,331 - 1/11/24 12:35 am | |
|---|---|
| Score: | 1,392 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EC1S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Samsung EC1S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | INCLUDED SD CARD |
| Test #23,749 - 5/8/20 10:56 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,392 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO Select (GC2QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung GC2QT |
| Class: | C10 U3 |
| Test #19,304 - 4/19/20 2:31 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,392 |
| User: | kosssi |
| Brand: | Seagate Momentus |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Seagate ST1000LM025HN-M101ABB |
| Class: | HDD (2.5" SATA) |
| Note: | Samsung M3 Portable 1To on Pi 4 using Ubuntu 20.04 beta 32-bit |
| Test #20,426 - 4/25/20 1:46 am | |
|---|---|
| Score: | 1,392 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC200) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC200 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | 200GB Sandisk SC200 |
| Test #27,064 - 6/14/20 2:34 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,392 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SP32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SP32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme Pro (SDSQXCG-032G-GN6MA) |
| Test #28,328 - 6/30/20 2:25 am | |
|---|---|
| Score: | 1,392 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #12,033 - 3/10/20 3:59 am | |
|---|---|
| Score: | 1,392 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Sandisk 64GB microSD on Pi 4 |
| Test #13,513 - 3/23/20 3:41 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,392 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme (SE64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SE64G |
| Class: | C10 U1 |
| Test #11,453 - 3/5/20 12:10 am | |
|---|---|
| Score: | 1,392 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | sandisk extreme 64 gb memory card |
| Test #10,729 - 2/27/20 4:35 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,391 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #3,192 - 10/23/19 12:37 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,391 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung Fit Plus |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | Samsung FlashDriveFIT |
| Class: | USB Flash |
| Note: | usb |
| Test #48,435 - 7/31/21 6:15 am | |
|---|---|
| Score: | 1,391 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (EC2QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung EC2QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | Test |
| Test #56,265 - 2/3/22 11:33 am | |
|---|---|
| Score: | 1,391 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk SD Extreme 64GB A2 V30 |
| Test #71,340 - 7/4/23 2:52 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,391 |
| User: | aboulfad |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SR128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk Extreme Pro 128Gb on rpi4 |
| Test #65,657 - 1/8/23 3:17 am | |
|---|---|
| Score: | 1,391 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | raspootin |
| Test #67,620 - 2/25/23 1:33 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,391 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (00000) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung 00000 |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | SSD on Pi 4 using Sabrent and Crucial BX500 |
| Test #63,045 - 9/27/22 12:53 am | |
|---|---|
| Score: | 1,391 |
| User: | Sense |
| Brand: | SanDisk SD Ultra (SL32G) |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.1 |
| Device: | SanDisk SL32G |
| Class: | C10 |
| Note: | SD-Card |
| Test #58,724 - 4/9/22 10:36 am | |
|---|---|
| Score: | 1,391 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO Select (GD2S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Samsung GD2S5 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Samsung EVO Select 128 SDXC |
| Test #73,763 - 10/15/23 6:55 am | |
|---|---|
| Score: | 1,391 |
| User: | Arthur_Philip_Dent |
| Brand: | Samsung SD Pro Plus (FF8S5) |
| Board: | Raspberry Pi Compute Module 4 1.1 |
| Device: | Samsung FF8S5 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Samsung Pro Plus SD-card on CM4 4GB on CM4-to-Pi4B-Adapter |