To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #63,045 - 9/27/22 12:53 am | |
|---|---|
| Score: | 1,391 |
| User: | Sense |
| Brand: | SanDisk SD Ultra (SL32G) |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.1 |
| Device: | SanDisk SL32G |
| Class: | C10 |
| Note: | SD-Card |
| Test #58,724 - 4/9/22 10:36 am | |
|---|---|
| Score: | 1,391 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO Select (GD2S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Samsung GD2S5 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Samsung EVO Select 128 SDXC |
| Test #73,763 - 10/15/23 6:55 am | |
|---|---|
| Score: | 1,391 |
| User: | Arthur_Philip_Dent |
| Brand: | Samsung SD Pro Plus (FF8S5) |
| Board: | Raspberry Pi Compute Module 4 1.1 |
| Device: | Samsung FF8S5 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Samsung Pro Plus SD-card on CM4 4GB on CM4-to-Pi4B-Adapter |
| Test #60,649 - 6/24/22 4:11 am | |
|---|---|
| Score: | 1,391 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic SSD |
| Board: | Raspberry Pi Zero W 1.1 |
| Device: | Generic GenericSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Test #61,174 - 7/15/22 4:03 am | |
|---|---|
| Score: | 1,391 |
| User: | lotharea |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED2S5) |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.0 |
| Device: | Samsung ED2S5 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | microsd |
| Test #62,446 - 9/5/22 1:04 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,391 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED2S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Samsung ED2S5 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Samsung 128G uSD on Pi 4 |
| Test #99,535 - 12/8/24 4:25 am | |
|---|---|
| Score: | 1,391 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Pi4 with SD Card |
| Test #12,821 - 3/17/20 1:51 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,391 |
| User: | NylasRO |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SN128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk microSDXC Extreme, 128 GB, UHS-I, V30, 160 MB/s, A2 on Pi 4 4GB |
| Test #76,633 - 12/28/23 10:32 am | |
|---|---|
| Score: | 1,391 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SL32G) |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.0 |
| Device: | SanDisk SL32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | 500 and 32 |
| Test #95,641 - 10/4/24 2:23 am | |
|---|---|
| Score: | 1,391 |
| User: | test |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SD64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | test |
| Test #95,825 - 10/8/24 7:02 am | |
|---|---|
| Score: | 1,390 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO Select (GE4S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung GE4S5 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #81,593 - 3/15/24 12:25 am | |
|---|---|
| Score: | 1,390 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk microSD |
| Test #62,113 - 8/20/22 10:59 am | |
|---|---|
| Score: | 1,390 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Intel 313 Series |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | Intel SSDSA2M080G2GC |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Intel X25-M 80GB |
| Test #56,889 - 2/15/22 5:38 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,390 |
| User: | Doc |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SD128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | sandisk a1c10, pi4 8g overclocked 2.3Ghz |
| Test #58,512 - 4/1/22 4:44 am | |
|---|---|
| Score: | 1,390 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO Select (GD2S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung GD2S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U3 |
| Note: | Samsung Pro Plus (2020) |
| Test #71,669 - 7/21/23 3:53 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,390 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN128) |
| Board: | Raspberry Pi Compute Module 4 1.0 |
| Device: | SanDisk SN128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #63,227 - 10/6/22 3:11 am | |
|---|---|
| Score: | 1,390 |
| User: | thelevti |
| Brand: | Samsung SD EVO Select (GD2S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung GD2S5 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Samsung GD2S5 128GB SD Card on Pi 4 |
| Test #59,031 - 4/21/22 1:20 am | |
|---|---|
| Score: | 1,390 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic USB Disk |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Generic GenericFlashDisk |
| Class: | USB Flash |
| Test #7,751 - 1/28/20 4:59 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,390 |
| User: | www |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #11,136 - 3/1/20 5:09 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,390 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Sandisk MicroSD |