To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #11,799 - 3/8/20 12:31 am | |
|---|---|
| Score: | 1,390 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #46,488 - 6/8/21 9:41 am | |
|---|---|
| Score: | 1,390 |
| User: | joe aka Kandis |
| Brand: | Western Digital My Passport Portable HDD |
| Board: | ODROID N2Plus |
| Device: | WDC MyPassport0748 |
| Class: | HDD (Portable) |
| Note: | Wd Hd on Odroid N2+ via usb |
| Test #54,600 - 12/25/21 1:27 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,390 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO Select (GE4S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung GE4S5 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Samsung Micro SD |
| Test #55,700 - 1/18/22 11:19 am | |
|---|---|
| Score: | 1,390 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SKHynix SD OEM (USD00) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SKHynix USD00 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Raspi 4 with SSD |
| Test #56,112 - 1/30/22 8:41 am | |
|---|---|
| Score: | 1,390 |
| User: | P4uL |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Some SD card on Pi 4 |
| Test #47,991 - 7/17/21 1:35 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,390 |
| User: | NewPiUser |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED2S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung ED2S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U3 |
| Note: | 128gb sd card |
| Test #46,077 - 5/26/21 1:03 am | |
|---|---|
| Score: | 1,390 |
| User: | anonlord |
| Brand: | Samsung SD EVO Select (GE8QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung GE8QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | Samsung EVO Select 256GB on Pi 4 8GB 32bit |
| Test #17,946 - 4/14/20 5:11 am | |
|---|---|
| Score: | 1,390 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (00000) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung 00000 |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | sd-card |
| Test #67,402 - 2/19/23 6:32 am | |
|---|---|
| Score: | 1,390 |
| User: | Daviteusz |
| Brand: | SKHynix SD OEM (USD00) |
| Board: | Orange Pi PC |
| Device: | SKHynix USD00 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | OPI PC sdcard U3 |
| Test #105,415 - 3/19/25 2:07 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,390 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | sandisk extreme pro pi4b |
| Test #129,063 - 11/28/25 5:20 am | |
|---|---|
| Score: | 1,390 |
| User: | clear |
| Brand: | Samsung SD EVO Select (GC2QT) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | Samsung GC2QT |
| Class: | C10 U3 |
| Test #127,758 - 10/12/25 9:22 am | |
|---|---|
| Score: | 1,389 |
| User: | SlayaPI |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Pi5 SD Card 1st run |
| Test #106,372 - 4/13/25 10:45 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,389 |
| User: | CodingAllNight |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Firefly ROC-RK3328-CC |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk Extreme Pro 64GB on Libre Computer Renegade ROC-RK3328-CC |
| Test #5,237 - 12/15/19 8:52 am | |
|---|---|
| Score: | 1,389 |
| User: | Mulix |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | sandisk ultra 64gb |
| Test #89,713 - 6/20/24 6:20 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,389 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD512) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SD512 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #76,616 - 12/28/23 3:46 am | |
|---|---|
| Score: | 1,389 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung EB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Samsung EVO plus on RPI 5 |
| Test #57,657 - 3/6/22 4:20 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,389 |
| User: | ncc74656 |
| Brand: | SanDisk Micro SD Card USB Reader |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SDDR-B531 |
| Class: | USB Flash |
| Note: | SanDisk Extreme 64 GB on RPi 4 in SanDisk USB 3.0 card reader |
| Test #63,975 - 11/5/22 6:38 am | |
|---|---|
| Score: | 1,389 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Toshiba SD (SA32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Toshiba SA32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | moriraspi4b |
| Test #72,039 - 8/5/23 4:34 am | |
|---|---|
| Score: | 1,389 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | card |
| Test #72,336 - 8/14/23 9:39 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,389 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO Select (GC2QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Samsung GC2QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | samsungEvo on Pi4 |