To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #106,055 - 4/5/25 12:44 am | |
|---|---|
| Score: | 1,373 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (BB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung BB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Test #99,223 - 12/3/24 8:48 am | |
|---|---|
| Score: | 1,373 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (EC2QT) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung EC2QT |
| Class: | C10 U3 |
| Test #99,789 - 12/13/24 5:56 am | |
|---|---|
| Score: | 1,373 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SN32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SN32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | goumachie |
| Test #129,690 - 12/18/25 8:09 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,373 |
| User: | kene |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EF8S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung EF8S5 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Samsung EVO PLUS 512GB on Pi 4B 4GB (trixie 64-bit) |
| Test #11,910 - 3/8/20 10:16 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,373 |
| User: | Costas |
| Brand: | Samsung SD EVO Select (GFAQK) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung GFAQK |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | Samsung EVO Select microSDXC UHS-I Card 512GB on Pi 4 B, 4GB RAM |
| Test #74,184 - 11/9/23 9:16 am | |
|---|---|
| Score: | 1,373 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SM32G) |
| Board: | ASUS Tinker Board S |
| Device: | SanDisk SM32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #8,340 - 2/9/20 1:47 am | |
|---|---|
| Score: | 1,373 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (EC2QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung EC2QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | Samsung EVO+ sd card |
| Test #2,076 - 9/10/19 12:09 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,373 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD Premier-X (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | PNY SD32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | micro SD card made by dmdrogeriemarktgerman |
| Test #42,272 - 3/18/21 8:08 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,373 |
| User: | Sproessling |
| Brand: | Samsung SD EVO (EC2QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung EC2QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | Samsung Evo Plus 64GB |
| Test #57,258 - 2/23/22 8:26 am | |
|---|---|
| Score: | 1,373 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SN128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #69,524 - 4/20/23 5:34 am | |
|---|---|
| Score: | 1,373 |
| User: | PA2LTH |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk SDC on rpi4 |
| Test #61,552 - 7/31/22 6:38 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,373 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.0 |
| Device: | SanDisk SD64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | e1 |
| Test #71,951 - 8/1/23 5:45 am | |
|---|---|
| Score: | 1,373 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme Pro microSDXC 64GB on Pi 4 |
| Test #65,943 - 1/12/23 10:10 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,373 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung eMMC (FE4S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung FE4S5 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Samsung SD |
| Test #64,696 - 12/2/22 5:01 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,373 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk Extreme Pro on Pi 4 |
| Test #76,361 - 12/22/23 1:51 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,373 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SanDisk Ultra |
| Test #89,862 - 6/23/24 9:37 am | |
|---|---|
| Score: | 1,373 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Netac SD (SDXXX) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Netac SD |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | sd card |
| Test #76,136 - 12/18/23 2:52 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,372 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme (SE64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SE64G |
| Class: | C10 U3 |
| Test #77,724 - 1/19/24 2:49 am | |
|---|---|
| Score: | 1,372 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EE4S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung EE4S5 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SD |
| Test #6,009 - 12/31/19 6:35 am | |
|---|---|
| Score: | 1,372 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (EC2QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung EC2QT |
| Class: | C10 U3 |