To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #4,683 - 12/4/19 7:27 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,349 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Toshiba SD (DR032) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Toshiba DR032 |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #5,917 - 12/29/19 6:07 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,349 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SanDisk extreme 54 |
| Test #26,988 - 6/13/20 9:33 am | |
|---|---|
| Score: | 1,349 |
| User: | BigBadEddie |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE16G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | SanDisk SE16G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #41,532 - 3/7/21 7:55 am | |
|---|---|
| Score: | 1,349 |
| User: | Arki @ au |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SR128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk Extreme Plus on a Pi 4 |
| Test #23,910 - 5/10/20 10:30 am | |
|---|---|
| Score: | 1,349 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Sundisk A2 64GB |
| Test #76,350 - 12/22/23 8:48 am | |
|---|---|
| Score: | 1,349 |
| User: | WookieeM |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SD128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | HDD Own Power Supply |
| Test #78,784 - 2/1/24 6:02 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,349 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SK32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SK32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | test4 |
| Test #83,478 - 4/2/24 2:57 am | |
|---|---|
| Score: | 1,349 |
| User: | MD |
| Brand: | SanDisk SD High Endurance (SH32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SH32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | rpi 5 8gb sandisk high endurance 32gb |
| Test #62,506 - 9/7/22 8:32 am | |
|---|---|
| Score: | 1,349 |
| User: | macer |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EC1S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung EC1S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Test #64,545 - 11/27/22 11:10 am | |
|---|---|
| Score: | 1,349 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Silicon Power A55 Series |
| Board: | Raspberry Pi 2B 1.1 |
| Device: | SP SolidStateDisk |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | test |
| Test #59,286 - 4/30/22 10:35 am | |
|---|---|
| Score: | 1,349 |
| User: | M2SSDGP |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SC128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SC128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | RTL9210 M.2 NVME Adapter with M.2 NVME SSD |
| Test #57,401 - 2/26/22 8:56 am | |
|---|---|
| Score: | 1,349 |
| User: | Calomile |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SN128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk SD Extreme on Pi 4 |
| Test #58,604 - 4/4/22 8:38 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,349 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #60,986 - 7/7/22 10:23 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,349 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SK32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SK32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Sandisk Ultra Plus 32gb |
| Test #61,306 - 7/21/22 3:33 am | |
|---|---|
| Score: | 1,349 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC16G) |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.0 |
| Device: | SanDisk SC16G |
| Class: | A1 C10 |
| Note: | SanDisk Ultra on Pi 400 |
| Test #62,424 - 9/4/22 9:15 am | |
|---|---|
| Score: | 1,349 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED2S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung ED2S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U3 |
| Note: | Samsung SSD |
| Test #72,479 - 8/23/23 10:34 am | |
|---|---|
| Score: | 1,349 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD Pro Plus (JB1Q5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Samsung JB1Q5 |
| Class: | C10 V10 U1 |
| Note: | Samsung Pro Endurance 32gb on Pi 4 rev1.5 4gb |
| Test #72,575 - 8/28/23 10:52 am | |
|---|---|
| Score: | 1,348 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD Premier-X (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | PNY SD32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Sandisk sd card 32g |
| Test #74,848 - 11/22/23 6:37 am | |
|---|---|
| Score: | 1,348 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED2S5) |
| Board: | Raspberry Pi Compute Module 4 1.1 |
| Device: | Samsung ED2S5 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #57,381 - 2/25/22 11:38 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,348 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SN128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |