To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #101,003 - 1/2/25 8:04 am | |
|---|---|
| Score: | 1,328 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.0 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SanDisk Ultra SC32G de ASH |
| Test #132,262 - 3/10/26 2:29 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,328 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SD32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | PI mit SD |
| Test #123,598 - 6/17/25 12:30 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,328 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SL64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SL64G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Test #102,364 - 1/23/25 10:39 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,328 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR128) |
| Board: | Orange Pi 5 Plus |
| Device: | SanDisk SR128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Micro SD |
| Test #74,630 - 11/18/23 9:44 am | |
|---|---|
| Score: | 1,328 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD32G) |
| Board: | Orange Pi 5 Plus |
| Device: | SanDisk SD32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | crap |
| Test #105,321 - 3/17/25 10:26 am | |
|---|---|
| Score: | 1,328 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Transcend (00000) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Transcend 00000 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Test #51,671 - 10/26/21 7:09 am | |
|---|---|
| Score: | 1,328 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Silicon Power SD (SPCC) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SP SPCC |
| Class: | A2 C10 V10 U1 |
| Test #52,341 - 11/10/21 4:25 am | |
|---|---|
| Score: | 1,328 |
| User: | Manichee |
| Brand: | SanDisk Ultra Fit |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk UltraFit |
| Class: | USB Flash |
| Note: | sandisk usb pi4 |
| Test #49,794 - 9/2/21 5:48 am | |
|---|---|
| Score: | 1,328 |
| User: | naimus |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SC128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SC128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SanDisk - Model: SC128 on RPi4 |
| Test #50,580 - 9/23/21 12:37 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,328 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO Select (GD2S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung GD2S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U3 |
| Note: | Samsung Select 128G SD Card |
| Test #82,890 - 3/27/24 3:12 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,328 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Toshiba SD (SA32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Toshiba SA32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | external-store |
| Test #3,140 - 10/20/19 3:41 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,328 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme (SE64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SE64G |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | current |
| Test #3,595 - 11/5/19 9:27 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,328 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SN64G |
| Test #4,194 - 11/26/19 7:57 am | |
|---|---|
| Score: | 1,328 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EFAQK) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung EFAQK |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | SD not OC |
| Test #4,287 - 11/28/19 9:16 am | |
|---|---|
| Score: | 1,328 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung Spinpoint HM Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung HM321HI |
| Class: | HDD (2.5" SATA) |
| Note: | USBHDD 320GB |
| Test #25,053 - 5/21/20 12:31 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,328 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston eMMC (S1003) |
| Board: | Intel Compute Stick STCK1A32WFC |
| Device: | Kingston S1003 |
| Class: | MMC (Embedded) |
| Note: | Intel Compute Stick |
| Test #57,700 - 3/8/22 7:09 am | |
|---|---|
| Score: | 1,328 |
| User: | piper |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SN128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | sd extr 128 |
| Test #68,925 - 4/1/23 1:19 am | |
|---|---|
| Score: | 1,328 |
| User: | anon_raspberrian |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme Pro microSDXC 64GB on Raspberry Pi 4 8GB RAM |
| Test #70,324 - 5/22/23 3:19 am | |
|---|---|
| Score: | 1,328 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Vaseky V800 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Vaseky V800/32G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #72,371 - 8/17/23 3:40 am | |
|---|---|
| Score: | 1,328 |
| User: | AB |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SN32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SN32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |