To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #60,175 - 6/4/22 8:57 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,313 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #66,905 - 2/5/23 4:10 am | |
|---|---|
| Score: | 1,313 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SN128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk High Endurance SD 128Gb on Pi4 x64 |
| Test #57,715 - 3/9/22 7:33 am | |
|---|---|
| Score: | 1,313 |
| User: | darekxan |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Samsung EB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Standard red evo+ 32GB, Pi4@2000 |
| Test #58,152 - 3/21/22 12:05 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,313 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung EB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | PNY model: CS900 M.2 250GB SSD size: 232.89 GiB |
| Test #69,997 - 5/7/23 7:49 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,313 |
| User: | zimbu |
| Brand: | Kingston Micro SD Card USB Reader |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.0 |
| Device: | Kingston UHSIIuSDReader |
| Class: | USB Flash |
| Note: | SanDisk Extreme A2 (SN64G) on RPi 400 via Kingston UHS-II USB 3.2 |
| Test #70,301 - 5/20/23 7:43 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,313 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (00000) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk 00000 |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #126,063 - 8/25/25 9:50 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,313 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SN128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #40,104 - 2/7/21 11:45 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,313 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SD32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | test1 |
| Test #25,634 - 5/27/20 2:36 am | |
|---|---|
| Score: | 1,313 |
| User: | Notupus |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC16G |
| Class: | A1 C10 |
| Note: | Sandisk class 10 A1 on rpi4 2gb |
| Test #90,038 - 6/26/24 3:47 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,313 |
| User: | heliplam |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SD Card Sandisk Ultra 32 GB on PI 4B OS: Raspberry 64 Bits |
| Test #85,547 - 4/21/24 12:46 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,313 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SL32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SL32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | microSSD |
| Test #77,036 - 1/5/24 12:01 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,313 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SK32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SK32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Test #81,939 - 3/19/24 8:27 am | |
|---|---|
| Score: | 1,313 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme Pi 4 as almost dedicated desktop |
| Test #94,870 - 9/19/24 1:37 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,312 |
| User: | r0stzw1ebel |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN400) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SN400 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Raspberry Pi4b 4GB on SanDisk 128GB MicroSD |
| Test #79,306 - 2/11/24 5:46 am | |
|---|---|
| Score: | 1,312 |
| User: | sd |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SD32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | sd |
| Test #79,770 - 2/17/24 10:46 am | |
|---|---|
| Score: | 1,312 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Hitachi TravelStar 5400RPM |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Hitachi HTS545050B9A300 |
| Class: | HDD (2.5" SATA) |
| Note: | 500gb hdd on p4 4gb using sata to usb adapter |
| Test #71,522 - 7/16/23 1:46 am | |
|---|---|
| Score: | 1,312 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SC128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | sd |
| Test #72,513 - 8/25/23 3:52 am | |
|---|---|
| Score: | 1,312 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Seagate Momentus |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Seagate ST500LM000-1EJ162 |
| Class: | HDD (2.5" SATA) |
| Note: | PiHole |
| Test #62,168 - 8/23/22 8:48 am | |
|---|---|
| Score: | 1,312 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN128) |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.0 |
| Device: | SanDisk SN128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk SD Extreme PRO 128 on Raspberry PI 400 |
| Test #57,494 - 3/1/22 10:28 am | |
|---|---|
| Score: | 1,312 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC16G) |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.0 |
| Device: | SanDisk SC16G |
| Class: | A1 C10 U1 |