To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #57,494 - 3/1/22 10:28 am | |
|---|---|
| Score: | 1,312 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC16G) |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.0 |
| Device: | SanDisk SC16G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #65,122 - 12/21/22 9:23 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,312 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SL16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SL16G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | sandisk sd card direcgly off the sd card reader |
| Test #10,392 - 2/25/20 7:19 am | |
|---|---|
| Score: | 1,312 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC400) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC400 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #11,641 - 3/6/20 3:04 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,312 |
| User: | WDBlue250 |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SL16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SL16G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #8,717 - 2/16/20 1:55 am | |
|---|---|
| Score: | 1,312 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #8,753 - 2/16/20 3:40 am | |
|---|---|
| Score: | 1,312 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD High Performance (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | PNY SD32G |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | karta sd |
| Test #9,962 - 2/22/20 2:15 am | |
|---|---|
| Score: | 1,312 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #3,063 - 10/17/19 2:26 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,312 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | PM871b25 128GB SSD SATA 60Gbps Wrong Descp SN64G |
| Test #44,369 - 4/25/21 6:57 am | |
|---|---|
| Score: | 1,312 |
| User: | darmok |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk 32 Extreme 32GB on Pi 4 Internal SD Drive |
| Test #53,499 - 12/4/21 10:59 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,312 |
| User: | NetApp |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SDU1) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SDU1 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Microcenter 32GB Micro SD Card |
| Test #53,518 - 12/5/21 6:48 am | |
|---|---|
| Score: | 1,312 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SC128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SC128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | H |
| Test #43,657 - 4/10/21 2:54 am | |
|---|---|
| Score: | 1,312 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD Pro Endurance (JB1RT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung JB1RT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Samsung micro SDcard on Pi4 |
| Test #51,840 - 10/29/21 7:45 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,312 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EC1S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung EC1S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Kingston 400 SSD on Pi 4 using StarTech SATA to USB adapter |
| Test #25,332 - 5/24/20 6:50 am | |
|---|---|
| Score: | 1,312 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SanDisk 64GB on Pi 4 |
| Test #25,511 - 5/25/20 5:34 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,312 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #26,114 - 6/1/20 7:27 am | |
|---|---|
| Score: | 1,312 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SD Canvas React (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Kingston SD32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | 32gb |
| Test #20,058 - 4/23/20 11:26 am | |
|---|---|
| Score: | 1,312 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SM32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SM32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk Extreme 32GB |
| Test #27,101 - 6/15/20 10:54 am | |
|---|---|
| Score: | 1,312 |
| User: | Tonkavich-01 |
| Brand: | Samsung SD EVO (00000) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung 00000 |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Samsung_EVO_SD_Card |
| Test #24,102 - 5/12/20 9:38 am | |
|---|---|
| Score: | 1,312 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (EC2QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung EC2QT |
| Class: | C10 U3 |
| Test #123,857 - 6/25/25 8:25 am | |
|---|---|
| Score: | 1,312 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (00000) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung 00000 |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | unknown |