To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #62,147 - 8/22/22 5:45 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,296 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (EC2QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung EC2QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | Samsung EVO Plus 64GB |
| Test #65,489 - 1/3/23 4:57 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,296 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #63,024 - 9/25/22 12:13 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,296 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A2 (SK128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SK128 |
| Class: | A2 C10 V10 U1 |
| Note: | SSD |
| Test #63,724 - 10/25/22 8:00 am | |
|---|---|
| Score: | 1,296 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SD32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #9,242 - 2/18/20 12:59 am | |
|---|---|
| Score: | 1,296 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (EC2QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung EC2QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | Pi 4 |
| Test #2,291 - 9/17/19 4:01 am | |
|---|---|
| Score: | 1,296 |
| User: | R4W4C |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung EB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Samsung Evo |
| Test #53,435 - 12/3/21 3:11 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,296 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra (SB128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SB128 |
| Class: | C10 |
| Note: | 128gb sdcard |
| Test #43,268 - 4/3/21 9:16 am | |
|---|---|
| Score: | 1,296 |
| User: | CubeID |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SC128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SC128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | carte128 |
| Test #55,484 - 1/13/22 11:16 am | |
|---|---|
| Score: | 1,296 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme A1 64GB on Pi4 |
| Test #47,842 - 7/14/21 7:56 am | |
|---|---|
| Score: | 1,296 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EC1S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung EC1S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Test #48,986 - 8/12/21 9:47 am | |
|---|---|
| Score: | 1,296 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SD Canvas React (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Kingston SD32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | rpi4 ssd sd |
| Test #49,631 - 8/28/21 5:48 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,295 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EC1S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung EC1S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Samsung 64GB MicroSD |
| Test #52,869 - 11/21/21 6:22 am | |
|---|---|
| Score: | 1,295 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SD64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #53,484 - 12/4/21 12:56 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,295 |
| User: | swm |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SP32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SP32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Extreme Pro - Manjaro - pi4 |
| Test #53,733 - 12/9/21 8:59 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,295 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital My Passport Ultra Metal |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | WDC MyPassport259D |
| Class: | HDD (Portable) |
| Test #46,160 - 5/28/21 6:09 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,295 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SM32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SM32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #50,890 - 10/2/21 10:16 am | |
|---|---|
| Score: | 1,295 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SD64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #47,055 - 6/25/21 3:47 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,295 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD Pro Endurance (JC2RT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung JC2RT |
| Class: | C10 U1 |
| Test #42,750 - 3/25/21 7:33 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,295 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SD32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #42,897 - 3/28/21 12:08 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,295 |
| User: | Casper |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Sandisk Ultra 64Gb |