To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #42,897 - 3/28/21 12:08 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,295 |
| User: | Casper |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Sandisk Ultra 64Gb |
| Test #43,412 - 4/6/21 3:46 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,295 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SD Canvas Go! Plus (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | Kingston SD64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #13,934 - 3/27/20 5:26 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,295 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital Scorpio 2.5" HDD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | WDC WD3200BPVT-75JJ5T0 |
| Class: | HDD (2.5" SATA) |
| Note: | hdd |
| Test #23,685 - 5/8/20 12:05 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,295 |
| User: | petter |
| Brand: | SanDisk Ultra Fit |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk UltraFit |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Sabsusk microfit usb3 stick |
| Test #10,517 - 2/26/20 5:56 am | |
|---|---|
| Score: | 1,295 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Kingston 64 GB SD |
| Test #4,394 - 11/30/19 9:17 am | |
|---|---|
| Score: | 1,295 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SD Canvas React (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Kingston SD64G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | sd Kingston CANVAS REact 64GB |
| Test #5,718 - 12/26/19 12:09 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,295 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (EC2QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung EC2QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | default |
| Test #6,120 - 1/2/20 5:02 am | |
|---|---|
| Score: | 1,295 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SM32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SM32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #1,766 - 8/31/19 3:33 am | |
|---|---|
| Score: | 1,295 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SN128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme 120GB |
| Test #6,341 - 1/5/20 8:57 am | |
|---|---|
| Score: | 1,295 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SM32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SM32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #6,802 - 1/11/20 9:18 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,295 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SL128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SL128 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Test #62,714 - 9/14/22 12:48 am | |
|---|---|
| Score: | 1,295 |
| User: | nibz |
| Brand: | Silicon Power SD (SPCC) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SP SPCC |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Superior Pro 128GB |
| Test #59,389 - 5/3/22 9:10 am | |
|---|---|
| Score: | 1,295 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Sandisk 64GB |
| Test #60,434 - 6/13/22 11:01 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,295 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EC1S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung EC1S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Inland Professional 256GB SSD on Pi 4 using SATA to USB adapter |
| Test #56,973 - 2/17/22 8:24 am | |
|---|---|
| Score: | 1,295 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SD32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #65,850 - 1/11/23 2:12 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,295 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED2S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Samsung ED2S5 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk Extreme |
| Test #67,330 - 2/17/23 3:44 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,295 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.1 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk microSD SR64G on Pi 400 |
| Test #67,378 - 2/18/23 5:18 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,295 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED2S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung ED2S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U3 |
| Note: | Crucial P5 Plus on Pi 4 using Orico M2PV-C3 adapter |
| Test #62,890 - 9/20/22 2:16 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,294 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC16G |
| Class: | A1 C10 |
| Test #64,018 - 11/7/22 3:14 am | |
|---|---|
| Score: | 1,294 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung eMMC (FE4S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung FE4S5 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | test samsung pro sd |