To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #64,071 - 11/9/22 8:53 am | |
|---|---|
| Score: | 1,294 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC16G |
| Class: | A1 C10 |
| Note: | rpi4 kit sd card |
| Test #57,779 - 3/11/22 7:15 am | |
|---|---|
| Score: | 1,294 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SN128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SDCard |
| Test #43,108 - 3/31/21 6:17 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,294 |
| User: | Gbroes |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SanDisk SC64G |
| Test #43,684 - 4/10/21 4:14 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,294 |
| User: | nico1 |
| Brand: | PNY SD Premier-X (SD128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | PNY SD128 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | none |
| Test #44,607 - 4/29/21 1:49 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,294 |
| User: | MaxIkar |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SD Card SanDisk Ultra 64GB C10 A1 on RPi 4B/8GB |
| Test #48,876 - 8/9/21 11:40 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,294 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (GF8S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung GF8S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U3 |
| Note: | Samsung 512MB Evo SDCar on Pi 4 |
| Test #53,938 - 12/13/21 11:26 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,294 |
| User: | computerdoc |
| Brand: | Western Digital easystore |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | WDC WD20SDRW-11VUUS1 |
| Class: | HDD (Portable) |
| Note: | WD Easystore 2647 2TB HDD on RPi 4B 4GB @ 2GHZ running Twister OS v2.1.2 |
| Test #56,054 - 1/28/22 12:47 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,294 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SL64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SL64G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | TEST01 |
| Test #56,351 - 2/4/22 9:04 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,294 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung Fit Plus |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | Samsung FlashDriveFIT |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Test |
| Test #122,929 - 5/27/25 6:37 am | |
|---|---|
| Score: | 1,294 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | MooDE-Salon-100Mhz[D |
| Test #76,491 - 12/25/23 12:43 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,294 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | test |
| Test #77,144 - 1/6/24 2:14 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,294 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro (SP64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SP64G |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | sd pro |
| Test #6,406 - 1/6/20 11:48 am | |
|---|---|
| Score: | 1,294 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | default sdcard |
| Test #6,493 - 1/7/20 7:52 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,294 |
| User: | Seabs |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #6,508 - 1/8/20 3:26 am | |
|---|---|
| Score: | 1,294 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SD Pi4 |
| Test #8,123 - 2/5/20 9:27 am | |
|---|---|
| Score: | 1,294 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SanDisk 64go |
| Test #5,931 - 12/29/19 11:30 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,294 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme (SE64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SE64G |
| Class: | C10 U1 |
| Test #5,986 - 12/30/19 3:25 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,294 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SP32G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | SanDisk SP32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk 32 GB |
| Test #1,408 - 8/17/19 3:32 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,294 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED4QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung ED4QT |
| Class: | C10 U3 |
| Test #2,052 - 9/9/19 8:46 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,294 |
| User: | PauloHeaven |
| Brand: | Kingston SD Canvas React (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Kingston SD32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Kingston Canvas React |