To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #82,626 - 3/25/24 2:02 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,289 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SD32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | yes |
| Test #12,992 - 3/19/20 2:21 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,289 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra CZ48 USB |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk Ultra |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Sandisk Ultra USB Flash Drive |
| Test #14,038 - 3/28/20 12:21 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,289 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Seagate Momentus |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Seagate ST1000LM024HN-M101MBB |
| Class: | HDD (2.5" SATA) |
| Note: | ADATA USB3 SATA on Pi 4 |
| Test #14,455 - 4/1/20 10:05 am | |
|---|---|
| Score: | 1,289 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra Luxe |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk UltraLuxe |
| Class: | USB Flash |
| Note: | k |
| Test #1,774 - 8/31/19 9:07 am | |
|---|---|
| Score: | 1,289 |
| User: | sglamm |
| Brand: | Samsung SD (SDU1) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung SDU1 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | sglamm |
| Test #6,253 - 1/4/20 8:25 am | |
|---|---|
| Score: | 1,289 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Kingston A400 SSD on Pi 4 using StarTech SATA to USB adapter |
| Test #9,396 - 2/18/20 3:23 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,289 |
| User: | patmolloy |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SC16G |
| Class: | A1 C10 |
| Note: | SanDisk Uktra 16GB on Pi4 |
| Test #9,693 - 2/20/20 8:16 am | |
|---|---|
| Score: | 1,289 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SM32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SM32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #79,059 - 2/6/24 4:33 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,289 |
| User: | dano75 |
| Brand: | Kingston SD Digital (SD32G) |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | Lexar SD32G |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | OrangePi5 Kingston MicroSD |
| Test #133,161 - 4/24/26 1:10 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,288 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | sandisk 64GB micro sd |
| Test #78,776 - 2/1/24 4:45 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,288 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Micro Center SD OEM (CBADS) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | MicroCenter CBADS |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Test #71,677 - 7/22/23 2:38 am | |
|---|---|
| Score: | 1,288 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (EC2QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Samsung EC2QT |
| Class: | C10 U3 |
| Test #60,498 - 6/17/22 4:08 am | |
|---|---|
| Score: | 1,288 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | RaspberryPi Home Anthony |
| Test #58,484 - 3/31/22 5:30 am | |
|---|---|
| Score: | 1,288 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED2S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung ED2S5 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #64,191 - 11/13/22 12:33 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,288 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.0 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk Extreme 64GB SD card running on pi400 |
| Test #53,211 - 11/28/21 7:51 am | |
|---|---|
| Score: | 1,288 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SanDisk Extreme 64 GB |
| Test #53,932 - 12/13/21 5:27 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,288 |
| User: | leave blank |
| Brand: | PNY SD High Performance (SD128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | PNY SD128 |
| Class: | C10 U1 |
| Test #55,245 - 1/7/22 6:15 am | |
|---|---|
| Score: | 1,288 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Raspberry Pi 4 64 bit default |
| Test #49,338 - 8/22/21 8:40 am | |
|---|---|
| Score: | 1,288 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Panasonic SD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Panasonic Y064M |
| Class: | A1 C10 U3 |
| Note: | sanidisk sd |
| Test #3,722 - 11/9/19 4:29 am | |
|---|---|
| Score: | 1,288 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |