To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #81,850 - 3/18/24 12:27 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,284 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic SSD |
| Board: | Raspberry Pi Zero 2 W 1.0 |
| Device: | Generic GenericSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Test #40,535 - 2/16/21 2:19 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,284 |
| User: | el-brujo |
| Brand: | Generic USB Disk |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Generic GenericFlashDisk |
| Class: | USB Flash |
| Note: | ARCANITE - Lpiz de memoria USB 3.1 de 128 GB |
| Test #41,107 - 2/27/21 12:10 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,284 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung EB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Kingston A400 SSD on Pi 4 using StarTech SATA to USB adapter |
| Test #42,258 - 3/18/21 5:22 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,284 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SC128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SC128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SD Card |
| Test #14,095 - 3/28/20 11:22 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,284 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Hitachi TravelStar 5400RPM |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Hitachi HTS545032A7E380 |
| Class: | HDD (2.5" SATA) |
| Test #14,838 - 4/5/20 6:55 am | |
|---|---|
| Score: | 1,284 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC16G |
| Class: | A1 C10 |
| Note: | sandisk |
| Test #26,873 - 6/11/20 6:20 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,284 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung EB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | MicroSD on Pi 4 Test 2 |
| Test #12,846 - 3/18/20 12:02 am | |
|---|---|
| Score: | 1,284 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #26,432 - 6/5/20 6:18 am | |
|---|---|
| Score: | 1,284 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SDTEST |
| Test #22,390 - 5/2/20 11:22 am | |
|---|---|
| Score: | 1,284 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung EB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | SD EVO+ 32GB |
| Test #4,418 - 11/30/19 6:54 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,284 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC200) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC200 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SanDisk Ultra 200GB |
| Test #6,083 - 1/1/20 8:33 am | |
|---|---|
| Score: | 1,284 |
| User: | TopperHarley69 |
| Brand: | Samsung SD EVO (00000) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung 00000 |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Samsung SD EVO 64GB on RPi4 |
| Test #3,037 - 10/16/19 10:44 am | |
|---|---|
| Score: | 1,284 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SanDisk Model SC64G |
| Test #6,722 - 1/10/20 11:21 am | |
|---|---|
| Score: | 1,284 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SD Canvas React (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Kingston SD32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #8,487 - 2/12/20 8:49 am | |
|---|---|
| Score: | 1,284 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD Pro Endurance (JB1RT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung JB1RT |
| Class: | C10 U1 |
| Test #9,395 - 2/18/20 3:17 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,284 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #99,625 - 12/9/24 9:14 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,284 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR256) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SR256 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Samsung 256G |
| Test #126,970 - 9/18/25 10:43 am | |
|---|---|
| Score: | 1,284 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SD Canvas Select (SD128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Kingston SD128 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Test #124,812 - 7/16/25 9:23 am | |
|---|---|
| Score: | 1,283 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SK400) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SK400 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | microsd |
| Test #125,772 - 8/14/25 4:00 am | |
|---|---|
| Score: | 1,283 |
| User: | gwvr |
| Brand: | SKHynix SD OEM (USD00) |
| Board: | Raspberry Pi Zero 2 W 1.0 |
| Device: | SKHynix USD00 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Raspberry Pi SD Card 32GB (A2) on Pi Zero 2 W |