To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #44,629 - 4/29/21 7:37 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,285 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SD32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #130,338 - 1/10/26 3:32 am | |
|---|---|
| Score: | 1,285 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra CZ48 USB |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | SanDisk USB3.2Gen1 |
| Class: | USB Flash |
| Test #11,826 - 3/8/20 7:23 am | |
|---|---|
| Score: | 1,285 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SK32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SK32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | ll |
| Test #61,381 - 7/24/22 6:57 am | |
|---|---|
| Score: | 1,285 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SD-Karte |
| Test #70,825 - 6/10/23 7:42 am | |
|---|---|
| Score: | 1,285 |
| User: | kingston_bench |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SC16G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Kingston A400 SSD on Pi 4 using StarTech SATA to USB adapter |
| Test #65,143 - 12/22/22 4:15 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,285 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #59,639 - 5/12/22 7:35 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,285 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #58,012 - 3/18/22 9:46 am | |
|---|---|
| Score: | 1,285 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | PI4 V30 SDCARD |
| Test #58,349 - 3/27/22 5:54 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,285 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk SE32G on Pi3B+ |
| Test #57,324 - 2/24/22 11:46 am | |
|---|---|
| Score: | 1,284 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD High Endurance (SH32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SH32G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk Max Endurance 32gb |
| Test #69,580 - 4/22/23 6:40 am | |
|---|---|
| Score: | 1,284 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SC128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SC128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #74,458 - 11/17/23 1:24 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,284 |
| User: | fo0bar |
| Brand: | Generic USB Disk |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Generic GenericFlashDisk |
| Class: | USB Flash |
| Note: | ARCANITE 128 GB USB 3.1 SuperSpeed |
| Test #58,960 - 4/18/22 6:40 am | |
|---|---|
| Score: | 1,284 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (00000) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung 00000 |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Samsung Evo 32GB on Pi 4 |
| Test #46,004 - 5/24/21 1:26 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,284 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SD32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SanDisk Ultra 32gb |
| Test #53,216 - 11/28/21 12:23 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,284 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra Fit |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk UltraFit |
| Class: | USB Flash |
| Note: | usb 3.0 |
| Test #49,645 - 8/29/21 2:52 am | |
|---|---|
| Score: | 1,284 |
| User: | mm77 |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (GB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung GB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | SS EVO Select 32GB |
| Test #50,624 - 9/24/21 9:30 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,284 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | sata sem hub |
| Test #52,246 - 11/7/21 9:33 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,284 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #56,467 - 2/6/22 9:27 am | |
|---|---|
| Score: | 1,284 |
| User: | Hadjis |
| Brand: | Patriot SD (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.0 |
| Device: | Patriot SD64G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Patriot U3 V3 64 GB SD on Pi 400 |
| Test #78,104 - 1/23/24 9:41 am | |
|---|---|
| Score: | 1,284 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra Fit |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk UltraFit |
| Class: | USB Flash |
| Note: | 64GBStick7 |