To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #9,663 - 2/20/20 3:05 am | |
|---|---|
| Score: | 1,281 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra CZ48 USB |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk Ultra |
| Class: | USB Flash |
| Note: | SanDisk 32GB Stick |
| Test #7,256 - 1/20/20 7:57 am | |
|---|---|
| Score: | 1,281 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED4QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung ED4QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | Samsung microSDXC UHS-I Card EVO 128GB |
| Test #78,032 - 1/22/24 2:54 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,281 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro (SP32G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | SanDisk SP32G |
| Class: | C10 V30 U3 |
| Note: | SandDisk Extreme on a Pi 3 |
| Test #76,638 - 12/28/23 12:02 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,281 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme (SE64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SE64G |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | pi4 8g |
| Test #76,885 - 1/2/24 1:42 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,281 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SD OEM (128GB) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Kingston 128GB |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | I know what it is, this is just for me, not realy caring to share |
| Test #81,523 - 3/13/24 2:40 am | |
|---|---|
| Score: | 1,281 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SM32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SM32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #79,248 - 2/9/24 4:14 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,280 |
| User: | tomoyan596 |
| Brand: | Toshiba SD (SA128) |
| Board: | Raspberry Pi Zero W 1.1 |
| Device: | Toshiba SA128 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | KIOXIA EXCERIA 128GB microSDXC Class10 UHS-I U1 on Pi Zero WH CPU: 1100/Core: 565/RAM: 600/SD: 125 |
| Test #26,106 - 6/1/20 4:50 am | |
|---|---|
| Score: | 1,280 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SC128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #23,189 - 5/5/20 11:20 am | |
|---|---|
| Score: | 1,280 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED4QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung ED4QT |
| Class: | C10 U3 |
| Test #27,766 - 6/23/20 12:37 am | |
|---|---|
| Score: | 1,280 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD (SDU1) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung SDU1 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Ocuhive Storage |
| Test #20,039 - 4/23/20 9:41 am | |
|---|---|
| Score: | 1,280 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (BB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung BB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | SamsungMicroSD |
| Test #45,770 - 5/19/21 5:41 am | |
|---|---|
| Score: | 1,280 |
| User: | Pearl.852 |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | uSD-Sandisk-Extreme-A2-64GB |
| Test #6,356 - 1/5/20 1:16 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,280 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #2,864 - 10/8/19 1:23 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,280 |
| User: | MW |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SB64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SB64G |
| Class: | A1 C10 |
| Note: | 64gigSD card |
| Test #1,080 - 7/31/19 2:12 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,280 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED4QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung ED4QT |
| Class: | C10 U3 |
| Test #9,047 - 2/17/20 9:28 am | |
|---|---|
| Score: | 1,280 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC256) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC256 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | not sure |
| Test #60,814 - 6/30/22 7:50 am | |
|---|---|
| Score: | 1,280 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Mushkin Ventura Pro USB Flash Drive |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.0 |
| Device: | Mushkin MKNUFDVP32GB |
| Class: | USB Flash |
| Note: | pi400 with Mushkin USB flash drive |
| Test #60,928 - 7/5/22 4:51 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,280 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra (SB32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SB32G |
| Class: | C10 |
| Note: | sandisk 32gb |
| Test #59,633 - 5/12/22 6:26 am | |
|---|---|
| Score: | 1,280 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD High Endurance (SH32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SH32G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk MAx Endurance 32 GB |
| Test #72,776 - 9/2/23 2:04 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,280 |
| User: | flark |
| Brand: | PNY SD High Performance (SD128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | PNY SD128 |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | flark Klipper for Ender3 |