To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #74,432 - 11/17/23 11:44 am | |
|---|---|
| Score: | 1,280 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra Fit |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk UltraFit |
| Class: | USB Flash |
| Note: | cytron makerdisk |
| Test #63,362 - 10/11/22 2:39 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,279 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk |
| Test #56,706 - 2/11/22 2:51 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,279 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SanDisk Ultra 64GB on Pi 4 |
| Test #56,788 - 2/13/22 12:04 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,279 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SD128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SanDisk Ultra 128G scard running on Pi 4 |
| Test #69,269 - 4/12/23 11:41 am | |
|---|---|
| Score: | 1,279 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Crucial BX500 on Pi4 4gb using Orico SATA to USB 3.0 adapter |
| Test #13,716 - 3/26/20 2:18 am | |
|---|---|
| Score: | 1,279 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC16G |
| Class: | A1 C10 |
| Note: | sandisk |
| Test #22,152 - 5/1/20 11:29 am | |
|---|---|
| Score: | 1,279 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SP64G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | SanDisk SP64G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk 64G |
| Test #23,352 - 5/6/20 8:19 am | |
|---|---|
| Score: | 1,279 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra Fit |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk UltraFit |
| Class: | USB Flash |
| Note: | SanDisk SDCZ430 32G on Pi4 USB 3.0 |
| Test #82,768 - 3/26/24 7:36 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,279 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital SD Purple (WX128) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | WDC WX128 |
| Class: | A2 C10 V10 U1 |
| Note: | mypi |
| Test #101,847 - 1/14/25 5:34 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,279 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SC128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #9,421 - 2/18/20 6:10 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,279 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra (SB64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SB64G |
| Class: | C10 |
| Test #2,297 - 9/17/19 6:20 am | |
|---|---|
| Score: | 1,279 |
| User: | Saeloe |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk |
| Test #3,020 - 10/15/19 8:04 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,279 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SN128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme microSDXC U3 V30 UHS I Card |
| Test #3,284 - 10/27/19 2:06 am | |
|---|---|
| Score: | 1,279 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SC128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | tarjeta |
| Test #1,723 - 8/30/19 8:29 am | |
|---|---|
| Score: | 1,279 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SD |
| Test #4,997 - 12/10/19 11:22 am | |
|---|---|
| Score: | 1,279 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Toshiba Canvio 2.5" MQ Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Toshiba MQ01ABD100 |
| Class: | HDD (2.5" SATA) |
| Note: | Toshiba model: MQ01ABD100 on Pi 4 using Amazon Basics Enclosure |
| Test #5,576 - 12/22/19 9:54 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,279 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #5,940 - 12/30/19 4:18 am | |
|---|---|
| Score: | 1,279 |
| User: | CPK |
| Brand: | Seagate Momentus |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Seagate ST1000LM024HN-M101MBB |
| Class: | HDD (2.5" SATA) |
| Note: | Intenso USB3.0 2,5 1TB on Pi4 using USB3.0 Cable |
| Test #46,155 - 5/28/21 1:11 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,279 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #52,158 - 11/5/21 1:31 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,279 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SL16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SL16G |
| Class: | A1 C10 U1 |