To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #61,612 - 8/2/22 2:23 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,272 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Hitachi CinemaStar 5400RPM |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Hitachi HCC541010A9E680 |
| Class: | HDD (2.5" SATA) |
| Note: | Maxone 1TB USB 3.0 SSD |
| Test #50,069 - 9/9/21 12:43 am | |
|---|---|
| Score: | 1,272 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SD32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #46,682 - 6/14/21 12:41 am | |
|---|---|
| Score: | 1,272 |
| User: | MaxT |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SDU1) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SDU1 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Lemiwei 32 SD Card on PI4 |
| Test #47,345 - 7/3/21 2:46 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,272 |
| User: | cardiffborn |
| Brand: | Samsung SD EVO (00000) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung 00000 |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | sandisk 64G on rpi4 |
| Test #47,836 - 7/14/21 7:56 am | |
|---|---|
| Score: | 1,272 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EC1S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung EC1S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Test #48,097 - 7/21/21 1:16 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,272 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #53,402 - 12/3/21 4:46 am | |
|---|---|
| Score: | 1,272 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SM32G) |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.0 |
| Device: | SanDisk SM32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #45,478 - 5/12/21 8:56 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,272 |
| User: | Wildfire |
| Brand: | SanDisk SD High Endurance (SH32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SH32G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk Extreme Pro 32GB on Pi 4 internal card reader |
| Test #46,365 - 6/4/21 10:47 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,272 |
| User: | Robby De-LG |
| Brand: | SanDisk Ultra Fit |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk UltraFit |
| Class: | USB Flash |
| Note: | 8Mb USB |
| Test #54,619 - 12/26/21 6:35 am | |
|---|---|
| Score: | 1,272 |
| User: | XXLKlugey |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SM32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SM32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme A1 32 GB on Pi 4 |
| Test #54,774 - 12/29/21 3:42 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,272 |
| User: | tedead |
| Brand: | SanDisk Ultra CZ48 USB |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk Ultra |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Sandisk 64GB USB3.1 Flash Drive |
| Test #93,094 - 8/18/24 10:17 am | |
|---|---|
| Score: | 1,272 |
| User: | roza miyavkedi |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SB16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SB16G |
| Class: | A1 C10 |
| Note: | Meow! |
| Test #3,040 - 10/16/19 3:47 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,272 |
| User: | jaddaf |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | microSD card |
| Test #3,547 - 11/4/19 4:18 am | |
|---|---|
| Score: | 1,272 |
| User: | c555r |
| Brand: | Micro Center SD OEM (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | MicroCenter SD32G |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | MicroCenter MicroSDHC Class 10 |
| Test #3,752 - 11/10/19 7:24 am | |
|---|---|
| Score: | 1,272 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SR128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Raspberry PI 4 |
| Test #4,258 - 11/27/19 3:58 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,272 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung EB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Test #4,773 - 12/6/19 10:23 am | |
|---|---|
| Score: | 1,272 |
| User: | Tammar |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC256) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC256 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Sandisk Ultra 256GB A1 Class 10 U1 |
| Test #4,868 - 12/7/19 8:30 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,272 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #8,989 - 2/17/20 2:45 am | |
|---|---|
| Score: | 1,272 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD Pro Endurance (JB1RT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung JB1RT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Samsung PRO Endurance 32 GB microSDHC UHS-I U1 on Pi 4 |
| Test #9,104 - 2/17/20 12:50 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,272 |
| User: | laserman |
| Brand: | SanDisk Ultra Fit |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk UltraFit |
| Class: | USB Flash |