To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #68,135 - 3/10/23 8:03 pm | |
|---|---|
| Score: | 19,374 |
| User: | azabache |
| Brand: | Samsung PM991 M.2 NVMe Series |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | Samsung MZALQ128HBHQ-000L2 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | OrangePi 5 after firmware update |
| Test #71,279 - 7/1/23 3:29 pm | |
|---|---|
| Score: | 19,373 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston OEM KT3D4 Series |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | Kingston OM3PDP3-ADNVMeKDI512GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Dell NVMe SSD 512GB on Ora-Pi |
| Test #67,067 - 2/9/23 9:42 pm | |
|---|---|
| Score: | 19,367 |
| User: | David |
| Brand: | SSSTC CL1 M.2 NVMe SSD |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | SSSTC CL1-3D128-Q11NVMeSSSTC128GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Orangepi5-Focal |
| Test #80,037 - 2/22/24 10:13 pm | |
|---|---|
| Score: | 19,364 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Micron 2200 M.2 NVMe Series |
| Board: | Orange Pi 5 Plus |
| Device: | Micron 2200SNVMe256GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Samsung M.2 NVMe 256GB |
| Test #65,997 - 1/13/23 11:51 pm | |
|---|---|
| Score: | 19,363 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SKHynix BC501 M.2 NVMe |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | SKHynix BC501NVMeSK256GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Orang Pi 5 v1.1 Deb |
| Test #98,862 - 11/26/24 7:21 am | |
|---|---|
| Score: | 19,362 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital SN530 |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | WDC PCSN530SDBPMPZ-256G-1101 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | ssd |
| Test #66,117 - 1/16/23 7:10 pm | |
|---|---|
| Score: | 19,359 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kioxia OEM PCIe NVMe SSD |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | Kioxia KBG40ZNS256GNVMeKIOXIA256GB |
| Class: | SSD (PCIe NVMe) |
| Note: | Kloxla 256GB PCIe NVMe 2230 SSD |
| Test #66,862 - 2/4/23 4:04 am | |
|---|---|
| Score: | 19,359 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | KingSpec NE Series |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | KingSpec NE-256 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | ssd |
| Test #66,080 - 1/15/23 9:41 pm | |
|---|---|
| Score: | 19,355 |
| User: | Pharo |
| Brand: | Samsung PM991 M.2 NVMe Series |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | Samsung MZALQ512HALU-000L2 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Pharo |
| Test #67,878 - 3/4/23 9:08 am | |
|---|---|
| Score: | 19,355 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Netac M.2 NVMe SSD |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | Netac NVMeSSD128GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | 2 |
| Test #68,648 - 3/24/23 12:42 am | |
|---|---|
| Score: | 19,355 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | KingSpec NXM Series |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | KingSpec NXM-2562242 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #68,360 - 3/15/23 5:19 pm | |
|---|---|
| Score: | 19,346 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Sabrent Rocket |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | Sabrent SB-1342-512 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | TestOPi |
| Test #74,293 - 11/16/23 10:13 pm | |
|---|---|
| Score: | 19,338 |
| User: | gnattu |
| Brand: | Intel Optane M10 Series |
| Board: | Radxa ROCK 5B |
| Device: | Intel MEMPEK1J016GAL |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Intel Optane M10 16GB on Radxa Rock5B |
| Test #69,084 - 4/6/23 3:15 pm | |
|---|---|
| Score: | 19,337 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Sabrent Rocket |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | Sabrent SB-1342-1TB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #70,552 - 5/30/23 5:17 am | |
|---|---|
| Score: | 19,332 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SSSTC CL4 |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | SSSTC CL4-3D256-Q11NVMeSSSTC256GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | vvvvv |
| Test #71,702 - 7/22/23 10:19 am | |
|---|---|
| Score: | 19,328 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung PM991 M.2 NVMe Series |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | Samsung MZALQ256HAJD-000L2 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | test |
| Test #65,775 - 1/10/23 3:25 pm | |
|---|---|
| Score: | 19,325 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | KingSpec NXM Series |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | KingSpec NXM-1TB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | KingSpec 1TB M.2 2242 NVMe SSD - Read Speed up to 3500 MB/s, M.2 PCIe 3.0x4 SSD 3D NAND Flash |
| Test #70,269 - 5/19/23 9:40 am | |
|---|---|
| Score: | 19,320 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital SN570 |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | WDC BlueSN570500GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | orange pi 5 with WD_BLUE SN570 500GB M.2 2280 |
| Test #66,541 - 1/25/23 11:57 pm | |
|---|---|
| Score: | 19,318 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Transcend MTS Series |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | Transcend TS240GMTS420S |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Note: | Transcend 240GB M.2 SATA3 TS240GMTS420S Orange Pi 5 |
| Test #124,970 - 7/22/25 8:01 am | |
|---|---|
| Score: | 19,316 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | KingSpec NXM Series |
| Board: | Radxa ROCK Pi 4C+ |
| Device: | KingSpec NX-2562230 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |