To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #66,647 - 1/28/23 11:18 am | |
|---|---|
| Score: | 14,801 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | AData XPG SX8200 Pro |
| Board: | Raspberry Pi Compute Module 4 1.1 |
| Device: | AData SX8200PNP |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | ADATA 8200SX |
| Test #47,914 - 7/15/21 1:21 pm | |
|---|---|
| Score: | 14,798 |
| User: | wildfirez98 |
| Brand: | Inland PCIe NVMe SSD |
| Board: | Raspberry Pi Compute Module 4 1.0 |
| Device: | Inland NVMeSSD256GB |
| Class: | SSD (PCIe NVMe) |
| Note: | Inland 256gb NVME Drive on CM4 Compute Module |
| Test #47,580 - 7/9/21 10:03 am | |
|---|---|
| Score: | 14,797 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital SN520 |
| Board: | Raspberry Pi Compute Module 4 1.0 |
| Device: | WDC PCSN520SDAPMUW-128G-1101 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | wd_nvme |
| Test #67,095 - 2/10/23 8:54 am | |
|---|---|
| Score: | 14,796 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | KingSpec NXM Series |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | KingSpec NXM-1TB2242 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #50,670 - 9/26/21 11:07 am | |
|---|---|
| Score: | 14,794 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital SN530 |
| Board: | Raspberry Pi Compute Module 4 1.0 |
| Device: | WDC PCSN530SDBPMPZ-256G-1101 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Western Digital SN530 on CM4 + Waveshare IO Base B |
| Test #66,296 - 1/20/23 4:58 pm | |
|---|---|
| Score: | 14,790 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Netac M.2 NVMe SSD |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | Netac NVMeSSD256GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | [A[B |
| Test #101,256 - 1/6/25 4:21 am | |
|---|---|
| Score: | 14,782 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung T5 Portable |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung PortableSSDT5 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Samsung T5 Portable running with the USB A 3.1 cable |
| Test #58,883 - 4/15/22 12:53 am | |
|---|---|
| Score: | 14,781 |
| User: | InterestingSoup |
| Brand: | Samsung PM981a M.2 NVMe Series |
| Board: | Raspberry Pi Compute Module 4 1.0 |
| Device: | Samsung MZVLB512HBJQ-000L7 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | HP SSD |
| Test #78,340 - 1/26/24 3:01 am | |
|---|---|
| Score: | 14,775 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | KingSpec NXM Series |
| Board: | Orange Pi 3B |
| Device: | KingSpec NX-1TB2230 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | orangepi 3b nvme koxia |
| Test #129,867 - 12/24/25 10:02 am | |
|---|---|
| Score: | 14,774 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Extreme Portable |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | SanDisk PortableSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | SanDisk model: Portable SSD size: 931.51 GiB |
| Test #68,776 - 3/27/23 1:48 pm | |
|---|---|
| Score: | 14,769 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Fanxiang S501 |
| Board: | Pine64 SOQuartz |
| Device: | Fanxiang S501256GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Fanxiang model: S501 256GB on SOQuartz 2GB with SOQuartz Blade |
| Test #51,042 - 10/7/21 9:41 am | |
|---|---|
| Score: | 14,766 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kioxia OEM PCIe NVMe SSD |
| Board: | Raspberry Pi Compute Module 4 1.0 |
| Device: | Kioxia KBG40ZNS128GNVMeKIOXIA128GB |
| Class: | SSD (PCIe NVMe) |
| Note: | CM4-1 M2 nvme ssd |
| Test #66,984 - 2/7/23 10:36 pm | |
|---|---|
| Score: | 14,753 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | KingSpec NXM Series |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | KingSpec NXM-1TB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #79,982 - 2/21/24 4:33 pm | |
|---|---|
| Score: | 14,739 |
| User: | test1 |
| Brand: | Longsys Foresee eMMC (A3A56) |
| Board: | Orange Pi 5 Plus |
| Device: | Foresee A3A56 |
| Class: | MMC (Embedded) |
| Note: | test1 |
| Test #131,149 - 2/1/26 6:09 am | |
|---|---|
| Score: | 14,738 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic SSD |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | Generic GenericSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | raspberry pi ssd |
| Test #58,990 - 4/19/22 1:57 pm | |
|---|---|
| Score: | 14,733 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Sabrent Rocket Nano |
| Board: | Raspberry Pi Compute Module 4 1.0 |
| Device: | Sabrent Rocketnano |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | sabrentrocket nvme 512gb waveshare mini base board + cm4 8gb |
| Test #69,622 - 4/23/23 9:10 pm | |
|---|---|
| Score: | 14,731 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | KingSpec NXM Series |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | KingSpec NXM-5122242 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | KingSpec 512Gb |
| Test #71,076 - 6/21/23 6:05 am | |
|---|---|
| Score: | 14,728 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | KingSpec NXM Series |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | KingSpec NXM-5122242 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | KingSpec M2 NVMe SSD 512GB on Orange Pi 5 |
| Test #59,045 - 4/21/22 2:46 am | |
|---|---|
| Score: | 14,724 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital SN570 |
| Board: | ODROID M1 |
| Device: | WDC BlueSN570500GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #92,996 - 8/16/24 12:00 pm | |
|---|---|
| Score: | 14,717 |
| User: | JJG |
| Brand: | SanDisk Extreme Portable |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk Extreme55AE |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Sandisk Extreme Portable SSD 1TB on Pi 5 |