To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #9,806 - 2/21/20 12:00 am | |
|---|---|
| Score: | 8,196 |
| User: | CQ |
| Brand: | Kingston A400S Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Kingston SA400S37120 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | SA400S37/120G Kingston A400 |
| Test #60,700 - 6/25/22 12:22 pm | |
|---|---|
| Score: | 8,196 |
| User: | Gaupen |
| Brand: | AData SU800 M.2 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | AData SU800NS38 |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Test #51,831 - 10/29/21 2:01 pm | |
|---|---|
| Score: | 8,196 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Transcend MTS Series |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.1 |
| Device: | Transcend TS256GMTS430S |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Note: | Transcend TS256GMTS430S SSD 256 |
| Test #44,618 - 4/29/21 3:46 pm | |
|---|---|
| Score: | 8,196 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingchuxing K525 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Kingchuxing 128GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #52,904 - 11/21/21 4:36 pm | |
|---|---|
| Score: | 8,195 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital Blue SN550 NVMe |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | WDC WDS100T2B0C |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | WD SN550 1Tb NVME with NVME to USB3.1 adapter |
| Test #1,290 - 8/10/19 10:58 pm | |
|---|---|
| Score: | 8,195 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Undentified JMicron USB to SATA Adapter |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | JMicron JMicronTech |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #64,496 - 11/26/22 2:27 am | |
|---|---|
| Score: | 8,195 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung eMMC (BJTD4) |
| Board: | ODROID N2Plus |
| Device: | Samsung BJTD4 |
| Class: | MMC (Embedded) |
| Note: | debian-bullseye-odroidn2plus-emmc |
| Test #17,772 - 4/13/20 6:14 pm | |
|---|---|
| Score: | 8,195 |
| User: | cypher |
| Brand: | Undentified JMicron USB to SATA Adapter |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | JMicron JMicronTech |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | asdf |
| Test #26,124 - 6/1/20 10:23 am | |
|---|---|
| Score: | 8,195 |
| User: | webexstudio |
| Brand: | Micron 1100 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Micron MTFDDAK512TBN-1AR1ZABHA |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | RPi4 Micron SSD |
| Test #63,584 - 10/19/22 10:40 am | |
|---|---|
| Score: | 8,195 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SSD Plus |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SDSSDA240G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #69,878 - 5/2/23 7:47 pm | |
|---|---|
| Score: | 8,195 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Undentified JMicron USB to SATA Adapter |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | JMicron JMicronTech |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #59,660 - 5/13/22 1:21 pm | |
|---|---|
| Score: | 8,195 |
| User: | onerous |
| Brand: | Crucial X8 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Crucial MicronX8SSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Crucial Portable SSD on Pi 4 Using USB C to USB A Adapter |
| Test #59,717 - 5/15/22 12:24 pm | |
|---|---|
| Score: | 8,194 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston A400S Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Kingston SA400S37480G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #71,547 - 7/17/23 11:25 am | |
|---|---|
| Score: | 8,194 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Intenso SSDSataIII Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Intenso SSDSATAIII |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #73,878 - 10/19/23 12:37 pm | |
|---|---|
| Score: | 8,194 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung PM9A1 M.2 NVMe Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Samsung PM9A1NVMeSamsung512GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | nvme |
| Test #8,150 - 2/5/20 4:20 pm | |
|---|---|
| Score: | 8,194 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Generic GenericSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Dogfish mSATA 256B in Geekworm X856 |
| Test #94,520 - 9/13/24 12:43 pm | |
|---|---|
| Score: | 8,194 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Transcend SSD200 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Transcend TS120GSSD220S |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #44,783 - 5/3/21 7:07 am | |
|---|---|
| Score: | 8,194 |
| User: | Stalk |
| Brand: | AData SU800 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | AData SU800 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | ADATA SSD 512GB on RPi 4B/8GB (1.8GHz)[D |
| Test #49,494 - 8/25/21 5:24 pm | |
|---|---|
| Score: | 8,193 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 870 EVO |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung SSD870EVO1TB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #48,350 - 7/27/21 8:20 pm | |
|---|---|
| Score: | 8,193 |
| User: | Gaartok |
| Brand: | Western Digital Blue M.2 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | WDC WDS500G2B0B-00YS70 |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Note: | WD Blue WDS500G2B0B on Pi 4 using DeskPi M.2 to SATA to USB adapter |