To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #13,685 - 3/25/20 3:49 pm | |
|---|---|
| Score: | 5,788 |
| User: | xxx |
| Brand: | Samsung PM841 M.2 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung MZNTD128HAGM-000 |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Note: | xxx |
| Test #11,070 - 3/1/20 8:54 am | |
|---|---|
| Score: | 5,787 |
| User: | Psycho |
| Brand: | Intel 335 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Intel SSDSC2CT120A3 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Intel SSD 120gb USB 3 |
| Test #61,796 - 8/9/22 5:20 am | |
|---|---|
| Score: | 5,787 |
| User: | MaxIkar |
| Brand: | Samsung eMMC (BJTD4) |
| Board: | Raspberry Pi Compute Module 4 1.1 |
| Device: | Samsung BJTD4 |
| Class: | MMC (Embedded) |
| Note: | RPI CM4 4Gb RAM 32Gb eMMC |
| Test #55,505 - 1/13/22 3:17 pm | |
|---|---|
| Score: | 5,787 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial BX500 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Crucial CT240BX500SSD1 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #10,239 - 2/24/20 7:53 am | |
|---|---|
| Score: | 5,786 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SSD Plus |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SSDPLUS240GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #23,870 - 5/10/20 2:22 am | |
|---|---|
| Score: | 5,786 |
| User: | sss |
| Brand: | Kingston A400S Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Kingston SA400S37480G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | kingston |
| Test #24,684 - 5/17/20 11:14 am | |
|---|---|
| Score: | 5,786 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Sabrent M.2 NVMe Enclosure |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Sabrent SABRENTExternal |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #41,795 - 3/11/21 12:46 am | |
|---|---|
| Score: | 5,786 |
| User: | Mimmitar |
| Brand: | Western Digital Green M.2 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | WDC WDS240G2G0B-00EPW0 |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Note: | WD Green M2 on a Pi 4 using a ArgonOneM.2 case for SATAM2 to USB. |
| Test #9,433 - 2/18/20 8:14 pm | |
|---|---|
| Score: | 5,786 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | OCZ Vertex 460 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | OCZ VERTEX460 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #26,086 - 5/31/20 6:11 pm | |
|---|---|
| Score: | 5,785 |
| User: | Gonkulor |
| Brand: | OCZ Vertex Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | OCZ VERTEXPLUS |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | gonks build |
| Test #53,150 - 11/27/21 7:24 am | |
|---|---|
| Score: | 5,785 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 850 EVO |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung SSD850EVO250GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Samsung SSD using Orico usb3 enclosure |
| Test #59,392 - 5/3/22 12:57 pm | |
|---|---|
| Score: | 5,785 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston A400S Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Kingston SA400S37480G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | sdfdsdf |
| Test #127,065 - 9/22/25 12:03 am | |
|---|---|
| Score: | 5,785 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston A400S Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Kingston SA400S37120G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #8,855 - 2/16/20 9:14 am | |
|---|---|
| Score: | 5,784 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Intel DC DS3700 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Intel SSDSC1NA200G3I41Y836741Y8370IBM |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Intel SSD DC S3700 Series 200gb 1.8in on Pi 4 using Innostor Micro SATA to USB adapter |
| Test #55,036 - 1/3/22 7:51 am | |
|---|---|
| Score: | 5,784 |
| User: | hennoo |
| Brand: | SanDisk SSD Plus |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SSDPLUS240GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | SanDisk 240GB SSD |
| Test #28,427 - 7/1/20 2:54 pm | |
|---|---|
| Score: | 5,783 |
| User: | Hindurable |
| Brand: | Kingston A400S Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Kingston SA400S37120G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | ICY BOX And Kingston SSD |
| Test #3,408 - 10/31/19 6:55 am | |
|---|---|
| Score: | 5,783 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk X600 M.2 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk X6002000GBM.2 |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Note: | GDrive |
| Test #86,386 - 4/30/24 9:27 pm | |
|---|---|
| Score: | 5,782 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | AData SU650 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | AData SU650 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Adata SU650 on RPi 4 using Sabrent USB3.0 to 2.5 SATA attached to USB3 usb-storage.quirks |
| Test #64,187 - 11/13/22 11:16 am | |
|---|---|
| Score: | 5,782 |
| User: | astro |
| Brand: | Western Digital Green M.2 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | WDC WDS120G2G0B-00EPW0 |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Note: | Argon One M2 sata case black |
| Test #61,387 - 7/24/22 12:05 pm | |
|---|---|
| Score: | 5,781 |
| User: | raspiNewbee |
| Brand: | Team T-Force Delta RGB Series |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.0 |
| Device: | Team T-FORCE250GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Delta t-fORCE Phantom Gaming on RasPI 400 using verbatim enclATA to USB |