To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #52,423 - 11/11/21 9:05 am | |
|---|---|
| Score: | 5,695 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston A400S Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Kingston SA400S37120G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #65,047 - 12/18/22 2:12 pm | |
|---|---|
| Score: | 5,695 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | OCZ Vertex 3 Series |
| Board: | ODROID XU4 |
| Device: | OCZ VERTEX3 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | none |
| Test #42,835 - 3/26/21 11:50 pm | |
|---|---|
| Score: | 5,694 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Oracle VirtualBox Virtual Hard Disk |
| Board: | Oracle VirtualBox |
| Device: | VirtualBox VBOXHARDDISK |
| Class: | Virtual |
| Note: | virtual disk Ubuntu-x64 |
| Test #96,521 - 10/20/24 12:51 pm | |
|---|---|
| Score: | 5,694 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung eMMC (AJTD4) |
| Board: | Libre Computers Le Potato |
| Device: | Samsung AJTD4 |
| Class: | MMC (Embedded) |
| Note: | LePotato with LibreComputer 16 GB EMMC v5 |
| Test #73,946 - 10/24/23 1:50 pm | |
|---|---|
| Score: | 5,694 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Longsys Foresee eMMC (A3A56) |
| Board: | Orange Pi 3B |
| Device: | Foresee A3A56 |
| Class: | MMC (Embedded) |
| Note: | opi3b ubuntu 22.04 emmc |
| Test #74,543 - 11/18/23 2:26 am | |
|---|---|
| Score: | 5,693 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung eMMC (BJTD4) |
| Board: | Raspberry Pi Compute Module 4 1.0 |
| Device: | Samsung BJTD4 |
| Class: | MMC (Embedded) |
| Note: | EMMC on Pi 4 |
| Test #18,000 - 4/14/20 10:07 am | |
|---|---|
| Score: | 5,692 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung PM841n Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung MZ7PC128HAFU-000L1 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #26,877 - 6/11/20 8:48 pm | |
|---|---|
| Score: | 5,691 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 840 EVO |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung SSD840EVO1TB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | rpi 4 8G Geekworm x829 board |
| Test #72,712 - 9/1/23 8:32 am | |
|---|---|
| Score: | 5,691 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic USB Disk |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.1 |
| Device: | Initio Ini-3910 |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Kingston Q500 SSD on PI400 using Generic ATA External Case SATA to usb3 |
| Test #71,471 - 7/12/23 11:47 am | |
|---|---|
| Score: | 5,690 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 970 EVO Plus |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung SSD970EVOPlus1TB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | test |
| Test #66,334 - 1/21/23 10:16 am | |
|---|---|
| Score: | 5,690 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital Green M.2 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | WDC GreenM.22280240GB |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Note: | WD Green on Pi 4 Argone One M.2 case with USB cable |
| Test #55,506 - 1/13/22 3:20 pm | |
|---|---|
| Score: | 5,690 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 840 EVO |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung SSD840EVO250GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | 840 with quirks enabled |
| Test #7,949 - 2/1/20 2:11 pm | |
|---|---|
| Score: | 5,689 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Zheino mSATA Q3 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | CHN mSATAQ3120 |
| Class: | SSD (mSATA) |
| Test #5,566 - 12/22/19 3:59 pm | |
|---|---|
| Score: | 5,689 |
| User: | drd-p1b3nch-191222 |
| Brand: | Intel 313 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Intel SSDSA2M080G2GC |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | INTEL SSDSA2M080G2GC using asmedia ASMT1051 [Vendor=174c/Product=55aa] (drd-p1b3nch-191222@j90.de) |
| Test #66,683 - 1/29/23 11:46 am | |
|---|---|
| Score: | 5,688 |
| User: | Daviteusz |
| Brand: | Plextor PX Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Plextor PX-512M8VC |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Plextor M8VC 512GB connected to RPI4 |
| Test #24,825 - 5/19/20 1:25 am | |
|---|---|
| Score: | 5,687 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung T5 Portable |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung PortableSSDT5 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Samsung T5+ RPi4 |
| Test #24,932 - 5/20/20 8:22 am | |
|---|---|
| Score: | 5,686 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial BX300 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Crucial CT120BX300SSD1 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #14,414 - 3/31/20 9:52 pm | |
|---|---|
| Score: | 5,686 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial BX500 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Crucial CT480BX500SSD1 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #9,703 - 2/20/20 9:41 am | |
|---|---|
| Score: | 5,686 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SSD Plus |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SSDPLUS240GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | SanDisk Plus SSD netuhu |
| Test #5,801 - 12/27/19 8:25 pm | |
|---|---|
| Score: | 5,684 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Toshiba OCZ TR200 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Toshiba TR200 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |