To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #54,158 - 12/17/21 11:52 am | |
|---|---|
| Score: | 5,592 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung eMMC (AJTD4) |
| Board: | Raspberry Pi Compute Module 4 1.0 |
| Device: | Samsung AJTD4 |
| Class: | MMC (Embedded) |
| Note: | AJTD4R 14.3G on Pi Compute Module 4 Rev 1.0 |
| Test #55,442 - 1/12/22 12:34 pm | |
|---|---|
| Score: | 5,592 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 840 Pro |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung SSD840PROSeries |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Samsung 840 Pro using a JMicron 152d:0578 USB Adapter |
| Test #51,319 - 10/16/21 1:58 am | |
|---|---|
| Score: | 5,591 |
| User: | usagi2201 |
| Brand: | AData SU650 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | AData SU650 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #59,842 - 5/22/22 8:59 am | |
|---|---|
| Score: | 5,591 |
| User: | Ivo12s |
| Brand: | Transcend MTS Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Transcend TS120GMTS420S |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Test #68,851 - 3/29/23 1:08 pm | |
|---|---|
| Score: | 5,591 |
| User: | debacle |
| Brand: | Samsung 870 EVO |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Samsung SSD870EVO500GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Samsung 870 Evo 500GB on Pi4 wirh Jsaux Adapter |
| Test #7,382 - 1/22/20 3:43 am | |
|---|---|
| Score: | 5,591 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial BX500 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Crucial CT240BX500SSD1 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Crucial BX500 series using Aukey SATA to USB adapter |
| Test #5,006 - 12/10/19 2:17 pm | |
|---|---|
| Score: | 5,590 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingchuxing K525 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Kingchuxing 256GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #50,117 - 9/9/21 4:20 pm | |
|---|---|
| Score: | 5,590 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Silicon Power A55 M.2 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SP M.2SSD |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Note: | Silicon Power 256GB A55 M.2 SSD in ORICO M.2 SATA B+M/B Key SSD Enclosure on Pi 4 USB3 |
| Test #3,618 - 11/6/19 9:10 am | |
|---|---|
| Score: | 5,589 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Apple TS Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Apple SSDTS128E |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Note: | Apple M2 disk 2013 Macbook air in ASM1051E enclosure |
| Test #106,880 - 4/26/25 6:14 am | |
|---|---|
| Score: | 5,588 |
| User: | eppi |
| Brand: | Kingston A400S Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Kingston SA400S37120G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Kingston A400 SSD on Pi 4 using StarTech SATA to USB adapter |
| Test #60,891 - 7/3/22 9:24 am | |
|---|---|
| Score: | 5,588 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | LITEON M.2 OEM L Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | LITEON LCT-128M3S |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Note: | SSD on pi4cool |
| Test #26,857 - 6/11/20 2:43 pm | |
|---|---|
| Score: | 5,588 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Intenso PortableSSD Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Intenso PortableSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Intenso Portable SSD Premium Edition 128GB |
| Test #41,057 - 2/26/21 3:34 am | |
|---|---|
| Score: | 5,587 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital 3.5" AV HDD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | WDC WD15EVDS-63V9B1 |
| Class: | HDD (3.5" SATA) |
| Test #49,769 - 9/1/21 7:16 am | |
|---|---|
| Score: | 5,587 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | AData SU800 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | AData SU800 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | ADATA SU800 256 GB SSD on Pi 4B 4GB RAM using D-Lock SATA to USB adapter |
| Test #131,048 - 1/29/26 11:06 am | |
|---|---|
| Score: | 5,587 |
| User: | zazingo |
| Brand: | Western Digital Elements Portable HDD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | WDC WD10SMZW-34Y0TS0 |
| Class: | HDD (Portable) |
| Note: | zaza |
| Test #13,570 - 3/24/20 9:27 am | |
|---|---|
| Score: | 5,586 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial RealSSD C300 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Crucial C300-CTFDDAC128MAG |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Crucial 120GB SSD using Samsung SATA to USB adapter |
| Test #81,383 - 3/10/24 11:14 pm | |
|---|---|
| Score: | 5,586 |
| User: | cpt_dreamchaser |
| Brand: | Samsung eMMC (BJTD4) |
| Board: | Raspberry Pi Compute Module 4 1.1 |
| Device: | Samsung BJTD4 |
| Class: | MMC (Embedded) |
| Note: | 32GB eMMC on Pi CM4 |
| Test #47,353 - 7/3/21 4:22 pm | |
|---|---|
| Score: | 5,586 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 840 EVO |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung SSD840EVO120GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | test2 |
| Test #26,032 - 5/31/20 10:20 am | |
|---|---|
| Score: | 5,585 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial MX300 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Crucial CT750MX300SSD1 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | SSD on Pi4 |
| Test #7,544 - 1/24/20 11:08 am | |
|---|---|
| Score: | 5,585 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SSDNow V500 mSATA |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Kingston SUV500MS120G |
| Class: | SSD (mSATA) |
| Note: | king |