To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #43,847 - 4/14/21 7:56 am | |
|---|---|
| Score: | 5,523 |
| User: | qazwsx |
| Brand: | Samsung SM841n mSATA Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung SSDSM841NmSATA128GB |
| Class: | SSD (mSATA) |
| Note: | ssd |
| Test #46,704 - 6/14/21 8:28 pm | |
|---|---|
| Score: | 5,523 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY CS900 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | PNY CS900120GBSSD |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | PNY 120GB on Pi 4 |
| Test #58,567 - 4/3/22 1:04 am | |
|---|---|
| Score: | 5,522 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic USB Disk |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Generic GenericFlashDisk |
| Class: | USB Flash |
| Test #43,733 - 4/11/21 12:50 pm | |
|---|---|
| Score: | 5,520 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston A400S Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Kingston SA400S37480G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | A400 500gb + startech adapter |
| Test #47,918 - 7/15/21 3:11 pm | |
|---|---|
| Score: | 5,520 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial BX500 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Crucial CT120BX500SSD1 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #70,548 - 5/30/23 12:54 am | |
|---|---|
| Score: | 5,520 |
| User: | cls |
| Brand: | LITEON CS Series |
| Board: | Firefly ROC-RK3328-CC |
| Device: | LITEON LCS-128L9S-HP |
| Class: | SSD (2.5" SSD) |
| Note: | ls |
| Test #40,671 - 2/18/21 7:37 pm | |
|---|---|
| Score: | 5,520 |
| User: | su1ka |
| Brand: | Generic USB Disk |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Generic GenericFlashDisk |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Samsung 850 EVO |
| Test #44,288 - 4/23/21 12:51 pm | |
|---|---|
| Score: | 5,518 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial BX500 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Crucial CT480BX500SSD1 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Crucial BX500 Series SSD on Pi 4 Model B 4GB using JSAUX USB 3.0 to SATA adapter |
| Test #46,733 - 6/15/21 4:57 pm | |
|---|---|
| Score: | 5,518 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital Green M.2 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | WDC WDS480G2G0B-00EPW0 |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Note: | WDGreen_Argon_M2 |
| Test #42,987 - 3/29/21 3:33 pm | |
|---|---|
| Score: | 5,517 |
| User: | caseyromkes |
| Brand: | SanDisk SSD Plus |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SSDPLUS240GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | test |
| Test #47,382 - 7/4/21 4:36 am | |
|---|---|
| Score: | 5,517 |
| User: | Pan |
| Brand: | Gigabyte 2.5" SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Gigabyte GP-GSTFS31240GNTD |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Gigabyte SSD 240gb SATA + ORICO 2193U3 (via USB 3.0 but disabled 3.0 mode) |
| Test #10,438 - 2/25/20 11:24 am | |
|---|---|
| Score: | 5,517 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 840 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung SSD840Series |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #14,983 - 4/6/20 8:36 am | |
|---|---|
| Score: | 5,517 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SSDNow V300 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Kingston SV300S37A120G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #16,442 - 4/10/20 1:55 pm | |
|---|---|
| Score: | 5,517 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SSD Plus |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SSDPLUS120GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #55,038 - 1/3/22 10:14 am | |
|---|---|
| Score: | 5,517 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Marvell RAID Virtual Drive |
| Board: | Supermicro X8DTU |
| Device: | Marvell RaidVD |
| Class: | Virtual |
| Note: | WD Blue HDD Run in raid 10 config |
| Test #55,485 - 1/13/22 11:25 am | |
|---|---|
| Score: | 5,516 |
| User: | Caxton Pi |
| Brand: | SanDisk Extreme Pro SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SDSSDX120GG2 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | [A |
| Test #57,269 - 2/23/22 11:49 am | |
|---|---|
| Score: | 5,515 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston A400S Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Kingston SA400S37240G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Kingston A400 SSD on Pi 4 using ORICO 2.5 SATA SSD HDD |
| Test #78,148 - 1/23/24 1:47 pm | |
|---|---|
| Score: | 5,515 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic SSD |
| Board: | ODROID XU4 |
| Device: | Generic GenericSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | SSD |
| Test #7,702 - 1/27/20 3:31 pm | |
|---|---|
| Score: | 5,515 |
| User: | hulk |
| Brand: | Intel DC S3500 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Intel SSDSC2BB120G6K |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | intel ssd s3510 on pi 4 using ugreen sata |
| Test #75,145 - 11/28/23 9:32 am | |
|---|---|
| Score: | 5,514 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic USB Disk |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Generic GenericFlashDisk |
| Class: | USB Flash |
| Note: | MX500 |