To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #85,804 - 4/24/24 1:26 am | |
|---|---|
| Score: | 5,507 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | HP Enterprise 2.5" SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | HP MK0120EAVDT |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | HP SSD 120GB on Rpi 4 |
| Test #6,599 - 1/9/20 3:52 am | |
|---|---|
| Score: | 5,507 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kunup 2.5" SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Kunup SSD |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | KUNUP SSD |
| Test #23,983 - 5/11/20 4:19 am | |
|---|---|
| Score: | 5,507 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | OCZ Agility 4 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | OCZ AGILITY4 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #42,006 - 3/14/21 4:26 pm | |
|---|---|
| Score: | 5,506 |
| User: | su1ka |
| Brand: | Western Digital Green |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | WDC WDS240G2G0A-00JH30 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Wd green sata ssd 240GB on Pi 4 using Fujtech usb3.1 sata adapter |
| Test #100,587 - 12/27/24 4:51 pm | |
|---|---|
| Score: | 5,506 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Fanxiang S101 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Fanxiang S101512GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | test |
| Test #42,274 - 3/18/21 9:13 pm | |
|---|---|
| Score: | 5,505 |
| User: | zachsz |
| Brand: | Samsung 840 Pro |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung SSD840PROSeries |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Samsung 840 256 GB SSD on Pi4 8GB using Inland SATA to USB 2.5 enclosure |
| Test #25,740 - 5/28/20 7:55 am | |
|---|---|
| Score: | 5,505 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY CS900 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | PNY CS900120GBSSD |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | PNY CS900 SSD on Pi 4 using ULT-Best SATA to USB adatper |
| Test #55,587 - 1/15/22 11:08 am | |
|---|---|
| Score: | 5,505 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital Blue 3D NAND |
| Board: | Rockchip RK3318 Box |
| Device: | WDC WDS500G2B0A-00SM50 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | 11 |
| Test #13,047 - 3/20/20 8:30 am | |
|---|---|
| Score: | 5,504 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital Green M.2 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | WDC WDS240G2G0B-00EPW0 |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Note: | M2 |
| Test #14,365 - 3/31/20 11:43 am | |
|---|---|
| Score: | 5,503 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 850 EVO |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung SSD850EVO250GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | SSD |
| Test #10,757 - 2/27/20 11:18 pm | |
|---|---|
| Score: | 5,503 |
| User: | sads |
| Brand: | Generic USB Disk |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Generic GenericFlashDisk |
| Class: | USB Flash |
| Note: | OCZ vertex 2 64GB on pi4 using generic VLI Priduct String cable |
| Test #40,731 - 2/19/21 6:28 pm | |
|---|---|
| Score: | 5,503 |
| User: | Viota |
| Brand: | Samsung eMMC (8GTF4) |
| Board: | Raspberry Pi Compute Module 4 1.0 |
| Device: | Samsung 8GTF4 |
| Class: | MMC (Embedded) |
| Note: | CM4 Module with 8GB eMMC 32 Bit Raspberry Pi OS 1.5 GHz CPU |
| Test #52,624 - 11/16/21 10:55 am | |
|---|---|
| Score: | 5,502 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | AData SD600Q |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.0 |
| Device: | AData SD600Q |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | ADATA SD600Q Pi400 bullseye |
| Test #56,039 - 1/28/22 1:52 am | |
|---|---|
| Score: | 5,501 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Intenso SSDSataIII Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Intenso SSDSATAIII |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Intenso Top Performance SSD 512GB |
| Test #16,042 - 4/9/20 1:46 pm | |
|---|---|
| Score: | 5,501 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Seagate Expansion (Adapter) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Seagate Expansion |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | adata ssd sp900 premier pro 128 gb on Pi |
| Test #28,283 - 6/29/20 8:55 am | |
|---|---|
| Score: | 5,501 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 840 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung SSD840Series |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Samsung 840 on Pi 4 using Jmicron usb to ssd adapter and quirk workaround |
| Test #3,744 - 11/10/19 1:39 am | |
|---|---|
| Score: | 5,501 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SSDNow mS200 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Kingston SMS200S360G |
| Class: | SSD (mSATA) |
| Note: | RPi4 OC at 19GHz and SSD |
| Test #5,412 - 12/19/19 9:45 pm | |
|---|---|
| Score: | 5,501 |
| User: | JB |
| Brand: | AData SU800 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | AData SU800 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | ADATA SU800 on Pi 4 using ELUTENG 2.5 SATA to USB 3.0 Adapter |
| Test #58,753 - 4/10/22 7:05 am | |
|---|---|
| Score: | 5,501 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SSD Plus |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SSDPLUS240GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | 220410 |
| Test #61,406 - 7/25/22 2:24 pm | |
|---|---|
| Score: | 5,501 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 860 EVO |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung SSD860EVO1TB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Samsung SSD 860 EVO 1TB |