To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #60,044 - 5/30/22 5:53 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,395 |
| User: | HouseHome |
| Brand: | Kingston SD Canvas Go! Plus (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Kingston SD64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #75,488 - 12/6/23 12:16 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,393 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston A400S Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Kingston SA400S37480G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | usb2 |
| Test #72,495 - 8/24/23 3:24 am | |
|---|---|
| Score: | 2,393 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | OCZ Agility 3 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | OCZ AGILITY3 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | ocz agility 3 ssd on pi 4 using sata to usb adapter |
| Test #124,344 - 7/6/25 12:27 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,393 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Lexar SD 633x |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | Lexar LX64G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Micro SD card |
| Test #131,677 - 2/20/26 10:29 am | |
|---|---|
| Score: | 2,393 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SD Canvas Go! Plus (SD256) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Kingston SD256 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | RPI4 |
| Test #51,163 - 10/10/21 9:24 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,393 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial M4 Series |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | Crucial M4-CT064M4SSD2 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #25,426 - 5/25/20 7:38 am | |
|---|---|
| Score: | 2,393 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung Fit Plus |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung FlashDriveFIT |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Samsung 32g |
| Test #12,943 - 3/19/20 2:39 am | |
|---|---|
| Score: | 2,393 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung eMMC (AJTD4) |
| Board: | Raspberry Pi Compute Module 3+ 1.0 |
| Device: | Samsung AJTD4 |
| Class: | MMC (Embedded) |
| Test #79,972 - 2/21/24 10:23 am | |
|---|---|
| Score: | 2,392 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | XrayDisk 2.5" SSD |
| Board: | Orange Pi Zero 3 |
| Device: | XrayDisk 480GBSSD |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | orange pi zero 3 ssd 480gb xraydisk |
| Test #89,210 - 6/12/24 9:31 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,392 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston A400S Series |
| Board: | Libre Computers Le Potato |
| Device: | Kingston SA400S37240G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Kingston A400 SSD on Le Potato |
| Test #78,470 - 1/27/24 2:16 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,392 |
| User: | Willinliv |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk Extreme 32GB SD card on Raspberry Pi 5 |
| Test #75,498 - 12/6/23 4:34 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,391 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY CS900 |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | PNY 120GBSATASSD |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | PNY |
| Test #11,257 - 3/3/20 1:21 am | |
|---|---|
| Score: | 2,391 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 860 EVO |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung SSD860QVO1TB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Evo 970 SSD on Pi |
| Test #6,794 - 1/11/20 2:21 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,390 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston A400S Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Kingston SA400S37240G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #9,973 - 2/22/20 3:41 am | |
|---|---|
| Score: | 2,390 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 840 EVO |
| Board: | Acer Chromebook 14 (Edgar) |
| Device: | Samsung SSD840EVO250GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #123,588 - 6/16/25 9:49 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,390 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme (SE64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SE64G |
| Class: | C10 V30 U3 |
| Test #123,037 - 5/29/25 10:01 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,389 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Lexar USB Flash Drive |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Lexar USBFlashDrive |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Lexar 128G on Pi 4 |
| Test #89,962 - 6/25/24 11:44 am | |
|---|---|
| Score: | 2,389 |
| User: | Drakaar |
| Brand: | Samsung 850 EVO |
| Board: | BIGTREETECH CB1 |
| Device: | Samsung SSD850EVO250GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Samsung 850 EVO SSD on BTT Pi V1.2 using USB to SATA Adapter |
| Test #75,912 - 12/15/23 2:27 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,389 |
| User: | H4ndy |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme MicroSD on Pi 5 |
| Test #77,006 - 1/5/24 6:28 am | |
|---|---|
| Score: | 2,389 |
| User: | km |
| Brand: | Kingston SD Canvas Select (SDCHE) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Kingston SDCHE |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |