To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #44,226 - 4/22/21 8:57 am | |
|---|---|
| Score: | 2,388 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic USB Disk |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | Generic GenericFlashDisk |
| Class: | USB Flash |
| Test #79,931 - 2/20/24 11:43 am | |
|---|---|
| Score: | 2,388 |
| User: | Sebastian |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SP32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SP32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | 32GB SD Sandisk Extreme Pro on RPi 5 2.8Ghz |
| Test #80,977 - 3/5/24 12:50 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,387 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | pi5-1 |
| Test #8,011 - 2/2/20 3:10 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,387 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston A400S Series |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | Kingston SA400S37120G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | kingston ssd |
| Test #69,435 - 4/17/23 12:50 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,387 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | HP eMMC (DG401) |
| Board: | NVIDIA Jetson Nano Kit |
| Device: | HP DG401 |
| Class: | MMC (Embedded) |
| Test #26,336 - 6/3/20 2:32 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,387 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Plextor PX Series |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | Plextor PX-128M6M |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | mSATA Plextor 120GB |
| Test #59,340 - 5/1/22 4:41 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,386 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 750 EVO |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | Samsung SSD750EVO120GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #71,044 - 6/19/23 5:06 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,385 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SD Canvas Go! Plus (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.0 |
| Device: | Kingston SD64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Kingstone 128GB |
| Test #5,223 - 12/15/19 4:34 am | |
|---|---|
| Score: | 2,385 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | AData SU800 |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | AData SU800 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | ADATA SU800 |
| Test #90,665 - 7/8/24 12:22 am | |
|---|---|
| Score: | 2,385 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Unidentified Realtek RTL9210B-CG Adapter |
| Board: | Raspberry Pi 2B 1.1 |
| Device: | Realtek RTL9210B-CG |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | fat |
| Test #101,053 - 1/3/25 1:42 am | |
|---|---|
| Score: | 2,385 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Silicon Power SD (SPCC) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SP SPCC |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | SP 32GB SD Card on RPi5. |
| Test #131,152 - 2/1/26 9:58 am | |
|---|---|
| Score: | 2,384 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 840 EVO |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | Samsung SSD840EVO250GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | ???? |
| Test #124,807 - 7/16/25 6:47 am | |
|---|---|
| Score: | 2,384 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | m |
| Test #77,842 - 1/20/24 8:40 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,384 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial M4 Series |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | Crucial M4-CT128M4SSD2 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | pi3b_rev13_pi31_crucial_m4_usb |
| Test #40,362 - 2/13/21 3:23 am | |
|---|---|
| Score: | 2,384 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Undentified JMicron USB to SATA Adapter |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | JMicron JMicronTech |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #46,186 - 5/29/21 7:29 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,384 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial BX500 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Crucial CT240BX500SSD1 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | sams |
| Test #72,539 - 8/26/23 8:27 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,383 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Intenso SSDSataIII Series |
| Board: | Orange Pi 3 LTS |
| Device: | Intenso SSD |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | OSOS |
| Test #80,266 - 2/27/24 2:31 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,382 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SP32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SP32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #60,627 - 6/22/22 10:52 am | |
|---|---|
| Score: | 2,382 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Corsair Voyager GTX Series |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | Corsair VoyagerGTX |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | na |
| Test #70,992 - 6/16/23 4:52 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,381 |
| User: | pingudev |
| Brand: | Western Digital Blue 3D NAND |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | WDC WDS500G2B0A-00SM50 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | WD Blue SSD on Pi 4 using Renkforce SATA to USB Adapter |