To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #94,632 - 9/15/24 6:18 am | |
|---|---|
| Score: | 2,381 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SP32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SP32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | q |
| Test #101,127 - 1/4/25 3:32 am | |
|---|---|
| Score: | 2,380 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 850 Pro |
| Board: | Raspberry Pi Compute Module 4 1.1 |
| Device: | Samsung SSD850PRO512GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | s |
| Test #90,387 - 7/3/24 12:19 am | |
|---|---|
| Score: | 2,380 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SP32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SP32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Extreme SD |
| Test #93,702 - 8/30/24 4:21 am | |
|---|---|
| Score: | 2,380 |
| User: | Murat |
| Brand: | Lexar SD OEM (USD00) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Lexar USD00 |
| Class: | C10 U1 |
| Test #125,999 - 8/23/25 5:31 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,380 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Micro Center SD OEM (SDABC) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | MicroCenter SDABC |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | kingston |
| Test #6,962 - 1/15/20 3:26 am | |
|---|---|
| Score: | 2,380 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Verbatim Vx500 Portable SSD |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | Verbatim Vx500 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Verbatim SSD |
| Test #59,944 - 5/27/22 3:00 am | |
|---|---|
| Score: | 2,380 |
| User: | SimiW |
| Brand: | SanDisk Extreme Pro SSD |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | SanDisk SDSSDX120GG25 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | SimiW RPi 3 SanDisk SSD |
| Test #75,715 - 12/11/23 10:15 am | |
|---|---|
| Score: | 2,379 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Undentified JMicron USB to SATA Adapter |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | JMicron JMicronTech |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Samsung EVO Plus 970 USB C |
| Test #101,131 - 1/4/25 5:54 am | |
|---|---|
| Score: | 2,379 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SD Canvas Go! Plus (SD128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Kingston SD128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | kingston go plus sd card 128gb |
| Test #51,142 - 10/10/21 12:01 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,379 |
| User: | mzac |
| Brand: | Patriot Supersonic Rage Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Patriot Memory |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Patriot Rage Supersonic Elite 128GB on pi-otv |
| Test #9,732 - 2/20/20 12:06 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,379 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital Green |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | WDC WDS120G2G0A-00JH30 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | WD GREEN 120GB on Pi 4 using UGREEN 2.5 Hard Drive Enclosure |
| Test #8,218 - 2/7/20 1:47 am | |
|---|---|
| Score: | 2,378 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung Fit Plus |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung FlashDriveFIT |
| Class: | USB Flash |
| Note: | ii |
| Test #68,614 - 3/23/23 4:35 am | |
|---|---|
| Score: | 2,378 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SSD Plus |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | SanDisk SSDPLUS1000GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | SanDisk SSD PLUS 1TB |
| Test #60,660 - 6/24/22 10:15 am | |
|---|---|
| Score: | 2,378 |
| User: | JH |
| Brand: | Western Digital Blue SN550 NVMe |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | WDC WDS500G2B0C-00PX |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | WDblue-NVME-SSD-externalUSB |
| Test #59,328 - 5/1/22 10:28 am | |
|---|---|
| Score: | 2,377 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 860 EVO |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | Samsung SSD860EVO250GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Samsung SSD on Raspbeery Pi 3B+ |
| Test #60,162 - 6/4/22 4:16 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,377 |
| User: | HouseHome |
| Brand: | Kingston SD Canvas Go! Plus (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Kingston SD64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #53,101 - 11/25/21 11:08 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,377 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Corsair Voyager GTX Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Corsair VoyagerGTX |
| Class: | SSD (Portable) |
| Test #54,770 - 12/29/21 2:38 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,377 |
| User: | Lazvon |
| Brand: | Kingston Micro SD Card USB Reader |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Kingston UHSIIuSDReader |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Pi4 2GB USB to microSDXC Kingston Canvas React Plus 64GB overclock 2147/850 |
| Test #55,495 - 1/13/22 12:02 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,376 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial BX500 Series |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | Crucial CT120BX500SSD1 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Crucial BX500 SSD on Pi 3B+ |
| Test #103,096 - 2/5/25 2:25 am | |
|---|---|
| Score: | 2,376 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung T7 Portable SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung PSSDT7 |
| Class: | SSD (Portable) |