To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #24,090 - 5/12/20 7:13 am | |
|---|---|
| Score: | 1,696 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | C10 V30 U3 |
| Note: | sandisk and samsung T5 test non-overclocked |
| Test #40,469 - 2/15/21 11:09 am | |
|---|---|
| Score: | 1,695 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme 32GB on Pi 4 |
| Test #20,658 - 4/25/20 9:30 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,695 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Transcend MTS Series |
| Board: | Raspberry Pi Zero W 1.1 |
| Device: | Transcend TS64GMTS800 |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Note: | Transcend TS64GMTS800 M.2 SSD on Pi 0 (W) using QNINE M.2 to USB adapter |
| Test #6,489 - 1/7/20 6:43 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,695 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (AGGCE) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk AGGCE |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk Extreme Pro on Pi $ |
| Test #59,239 - 4/27/22 5:08 am | |
|---|---|
| Score: | 1,695 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston A400S Series |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | Kingston SA400S37120G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Kingston A400 SSD on Pi 3 |
| Test #59,961 - 5/27/22 6:12 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,695 |
| User: | HouseHome |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #75,109 - 11/27/23 12:29 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,695 |
| User: | Spectrality |
| Brand: | Kingston SD Canvas Select (SDCHE) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Kingston SDCHE |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Kingston Endurance 128GB microSD card on Pi 4 |
| Test #51,763 - 10/28/21 6:22 am | |
|---|---|
| Score: | 1,695 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SP32G) |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.0 |
| Device: | SanDisk SP32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Benchmark RPi400 SD-Card |
| Test #53,905 - 12/13/21 11:00 am | |
|---|---|
| Score: | 1,695 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SP32G) |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.0 |
| Device: | SanDisk SP32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Testung rpi400media |
| Test #46,035 - 5/25/21 12:55 am | |
|---|---|
| Score: | 1,694 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SKHynix SD OEM (USD00) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SKHynix USD00 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Apacer microSD 32GB |
| Test #53,152 - 11/27/21 7:47 am | |
|---|---|
| Score: | 1,694 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital Blue 2.5" HDD |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.0 |
| Device: | WDC WD10JPVX-60JC3T0 |
| Class: | HDD (2.5" SATA) |
| Note: | WD Blue 1.0TB with USB3 Benfei adapter |
| Test #20,952 - 4/26/20 10:00 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,694 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SP32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SP32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Pi 4 on 64G Sandick |
| Test #27,349 - 6/18/20 9:31 am | |
|---|---|
| Score: | 1,694 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Hitachi TravelStar 5400RPM |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Hitachi HTS545025A7E630 |
| Class: | HDD (2.5" SATA) |
| Test #40,425 - 2/14/21 11:15 am | |
|---|---|
| Score: | 1,694 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SP32G) |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.0 |
| Device: | SanDisk SP32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | 32 GB SanDisk 32GC Extreme Pro on pi400 |
| Test #19,487 - 4/20/20 9:24 am | |
|---|---|
| Score: | 1,694 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SP32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SP32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme PRO 32 GB Class 10/UHS-3/V30/A1 |
| Test #8,474 - 2/11/20 5:25 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,694 |
| User: | BobTheBuilder |
| Brand: | Samsung eMMC (8WPD3) |
| Board: | Pine64 A64 sun50iw1 |
| Device: | Samsung 8WPD3 |
| Class: | MMC (Embedded) |
| Note: | PI M64 internal Flash |
| Test #79,868 - 2/19/24 5:51 am | |
|---|---|
| Score: | 1,694 |
| User: | sfy |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC200) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SC200 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SanDisk Ultra XCI A1 200 GB |
| Test #88,165 - 5/30/24 6:41 am | |
|---|---|
| Score: | 1,694 |
| User: | Cytron Makerdisk |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Cytron Makerdisk |
| Test #123,442 - 6/11/25 11:52 am | |
|---|---|
| Score: | 1,694 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (00000) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | SanDisk 00000 |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | pi 5 8gig kubernetes host |
| Test #123,241 - 6/4/25 12:54 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,693 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk SE32G on Pi4B 4Gb using Ugreen ASM1153 Cable Adapter for SSD to 2 C |