To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #133,624 - 5/16/26 12:47 pm | |
|---|---|
| Score: | 69,689 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Lexar NM790 |
| Board: | To Be Filled By O.E.M. |
| Device: | Lexar SSDNM7904TB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | 9800X3D lexar 4TB and kingston 2tb |
| Test #133,623 - 5/16/26 12:37 pm | |
|---|---|
| Score: | 7,025 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung eMMC (BJTD4) |
| Board: | To Be Filled By O.E.M. |
| Device: | Samsung BJTD4 |
| Class: | MMC (Embedded) |
| Note: | Zimablade N3450 eMMC |
| Test #133,621 - 5/16/26 12:01 pm | |
|---|---|
| Score: | 781 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EC1S5) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | Samsung EC1S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Test #133,620 - 5/16/26 11:25 am | |
|---|---|
| Score: | 51,034 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 980 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung SSD9801TB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | 980 |
| Test #133,616 - 5/16/26 4:51 am | |
|---|---|
| Score: | 26,570 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital Scorpio 2.5" HDD |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | WDC WD10JMVW-11AJGS2 |
| Class: | HDD (2.5" SATA) |
| Note: | USB disk |
| Test #133,615 - 5/16/26 4:48 am | |
|---|---|
| Score: | 14,353 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Extreme Portable |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk PortableSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | SSD test |
| Test #133,614 - 5/16/26 3:09 am | |
|---|---|
| Score: | 1,783 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SK32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | SanDisk SK32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | sd1 |
| Test #133,613 - 5/16/26 1:58 am | |
|---|---|
| Score: | 57,935 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 980 Pro |
| Board: | Raspberry Pi 500 1.0 |
| Device: | Samsung SSD980PRO1TB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #133,612 - 5/15/26 10:49 pm | |
|---|---|
| Score: | 64,730 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial P3 M.2 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | Crucial CT1000P310SSD8 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #133,608 - 5/15/26 6:02 pm | |
|---|---|
| Score: | 53,672 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | KingSpec NXM Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | KingSpec NX-2562230 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | NVMe SDD on PI |
| Test #133,607 - 5/15/26 5:59 pm | |
|---|---|
| Score: | 40,696 |
| User: | Dean aus Berlin |
| Brand: | SKHynix PC711 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SKHynix HFS256GDE9X081N |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | AAAAAAAAAAAAAAAAA |
| Test #133,604 - 5/15/26 5:08 pm | |
|---|---|
| Score: | 53,201 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital SN520 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | WDC PCSN520NVMeWDC256GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #133,602 - 5/15/26 4:47 pm | |
|---|---|
| Score: | 866 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra Fit |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | SanDisk UltraFit |
| Class: | USB Flash |
| Note: | OPi5 |
| Test #133,600 - 5/15/26 4:36 pm | |
|---|---|
| Score: | 27,778 |
| User: | d3llf4rm |
| Brand: | Crucial P5 Plus M.2 Series |
| Board: | OrangePi 5 |
| Device: | Crucial CT500P5PSSD8 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | OPi5 |
| Test #133,598 - 5/15/26 2:20 pm | |
|---|---|
| Score: | 45,308 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SSSTC CL1 M.2 NVMe SSD |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SSSTC CL1-4D128 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #133,596 - 5/15/26 1:37 pm | |
|---|---|
| Score: | 57,275 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 980 Pro |
| Board: | Raspberry Pi 500 1.0 |
| Device: | Samsung SSD980PRO1TB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #133,595 - 5/15/26 10:43 am | |
|---|---|
| Score: | 1,320 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SD32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Pi |
| Test #133,594 - 5/15/26 8:58 am | |
|---|---|
| Score: | 55,211 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 980 Pro |
| Board: | Raspberry Pi 500 1.0 |
| Device: | Samsung SSD980PRO1TB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #133,591 - 5/15/26 8:20 am | |
|---|---|
| Score: | 51,530 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 980 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung SSD980500GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | a |
| Test #133,590 - 5/15/26 8:04 am | |
|---|---|
| Score: | 6,708 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Patriot P210 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Patriot P2102048GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Patriot with Orico SATA |