To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #132,751 - 4/5/26 2:04 pm | |
|---|---|
| Score: | 34,676 |
| User: | chazandler |
| Brand: | Intel Optane 16GB Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | Intel HBRPEKNX0202AH |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | RaPi5-Kali |
| Test #132,750 - 4/5/26 2:00 pm | |
|---|---|
| Score: | 33,833 |
| User: | chazandler |
| Brand: | SKHynix Platinum P41 Series |
| Board: | OrangePi 5 |
| Device: | SKHynix SHPP41-1000GM |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | OPi5 |
| Test #132,749 - 4/5/26 1:45 pm | |
|---|---|
| Score: | 46,666 |
| User: | chazandler |
| Brand: | SKHynix Platinum P41 Series |
| Board: | Orange Pi 5 Max |
| Device: | SKHynix SHPP41-500GM |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | OPi5max |
| Test #132,748 - 4/5/26 12:49 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,224 |
| User: | chazandler |
| Brand: | Samsung SD Pro Endurance (JD1Y7) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung JD1Y7 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | RAKPi4 |
| Test #132,747 - 4/5/26 12:21 pm | |
|---|---|
| Score: | 36,450 |
| User: | taiten |
| Brand: | Samsung 990 Pro |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | Samsung SSD990PROwithHeatsink1TB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Samsung SSD 990 PRO with Heatsink 1TB |
| Test #132,738 - 4/5/26 3:32 am | |
|---|---|
| Score: | 1,369 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #132,737 - 4/5/26 3:19 am | |
|---|---|
| Score: | 3,589 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | FNK Tech USB SD Card Reader |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | FNK Generic-SD/MMC |
| Class: | USB Flash |
| Test #132,736 - 4/5/26 2:35 am | |
|---|---|
| Score: | 39,614 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital SN530 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | WDC PCSN530SDBPMPZ-256G-1101 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Generic |
| Test #132,735 - 4/4/26 11:38 pm | |
|---|---|
| Score: | 3,885 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital Purple 3.5" HDD |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | WDC WD44PURZ-85CPDY0 |
| Class: | HDD (3.5" SATA) |
| Test #132,732 - 4/4/26 9:33 pm | |
|---|---|
| Score: | 978 |
| User: | fm348s |
| Brand: | SanDisk Ultra CZ48 USB |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SanDiskUltra |
| Class: | USB Flash |
| Note: | !Pi4-MATE3s-Closed-Loop |
| Test #132,729 - 4/4/26 5:25 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,505 |
| User: | Meganium97 |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED2S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung ED2S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U3 |
| Note: | Samsung EVO+ on Pi 4 8GB overclocked to 2G.1GHz |
| Test #132,728 - 4/4/26 3:22 pm | |
|---|---|
| Score: | 59,560 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY XLR8 CS3030 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | PNY CS3030250GBSSD |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #132,726 - 4/4/26 12:12 pm | |
|---|---|
| Score: | 37,094 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung PM991 M.2 NVMe Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | Samsung MZ9LQ256HBJD-00BVL |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Canakit 256GB NVMe Prebuilt Pi5 8GB |
| Test #132,724 - 4/4/26 10:39 am | |
|---|---|
| Score: | 1,476 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD Pro Plus (JB1Q5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung JB1Q5 |
| Class: | C10 V10 U1 |
| Note: | Samsung microSD, PRO Endurance, 32GB on Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Test #132,723 - 4/4/26 9:42 am | |
|---|---|
| Score: | 6,509 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic SSD |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.1 |
| Device: | Generic GenericSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | MLPI4006_SSD |
| Test #132,721 - 4/4/26 8:11 am | |
|---|---|
| Score: | 864 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Extreme Go USB |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SanDisk3.2Gen1 |
| Class: | USB Flash |
| Note: | SanDisk SDCZ430-06128G USB-Stick on a Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Test #132,720 - 4/4/26 8:04 am | |
|---|---|
| Score: | 36,727 |
| User: | qicaihong |
| Brand: | Colorful CN600 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Colorful CN600256GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | qicaihong |
| Test #132,719 - 4/4/26 5:02 am | |
|---|---|
| Score: | 39,262 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Lexar NM610 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Lexar SSDNM610250GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Lexar 250GB SSD |
| Test #132,718 - 4/4/26 4:16 am | |
|---|---|
| Score: | 9,349 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Oracle VirtualBox Virtual Hard Disk |
| Board: | Oracle VirtualBox |
| Device: | VirtualBox VBOXHARDDISK |
| Class: | Virtual |
| Test #132,708 - 4/3/26 8:51 pm | |
|---|---|
| Score: | 10,807 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic USB Disk |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.0 |
| Device: | Generic GenericFlashDisk |
| Class: | USB Flash |