To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #78,565 - 1/28/24 7:13 pm | |
|---|---|
| Score: | 38,106 |
| User: | aboulfad |
| Brand: | Crucial P3 Plus M.2 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Crucial CT1000P3PSSD8 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Crucial P3+ 1TB on rpi5 nvme |
| Test #78,564 - 1/28/24 6:38 pm | |
|---|---|
| Score: | 693 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Lexar SD 300X |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Lexar 2FKGQ |
| Class: | C10 V10 U1 |
| Note: | Lexar 64GB |
| Test #78,559 - 1/28/24 6:02 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,477 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SD Canvas Go! Plus (4B2D2) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Kingston 4B2D2 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #78,556 - 1/28/24 4:54 pm | |
|---|---|
| Score: | 9,756 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston A400S Series |
| Board: | ASUS Tinker Board 2-2S |
| Device: | Kingston SA400S37240G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Kingston SSD 240Gb |
| Test #78,555 - 1/28/24 4:08 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,879 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SC128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SC128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | 128g |
| Test #78,554 - 1/28/24 3:26 pm | |
|---|---|
| Score: | 13,691 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Undentified JMicron USB to SATA Adapter |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | JMicron JMicronTech |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Qumox 1TB USB3 |
| Test #78,553 - 1/28/24 3:19 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,262 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Netac SD (SDXXX) |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | Netac SD16G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #78,551 - 1/28/24 1:24 pm | |
|---|---|
| Score: | 565 |
| User: | LexRom74 |
| Brand: | Transcend (USDU1) |
| Board: | Raspberry Pi Zero 2 W 1.0 |
| Device: | Transcend USDU1 |
| Class: | C10 V10 U1 |
| Test #78,550 - 1/28/24 1:08 pm | |
|---|---|
| Score: | 13,098 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial X9 Pro |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Crucial CT4000X9PROSSD9 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Test #78,547 - 1/28/24 12:14 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,602 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Transcend ESD200 Portable Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Transcend TS960GESD250C |
| Class: | SSD (Portable) |
| Test #78,546 - 1/28/24 12:06 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,242 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | yes |
| Test #78,542 - 1/28/24 11:31 am | |
|---|---|
| Score: | 1,093 |
| User: | yakub |
| Brand: | Panasonic SD |
| Board: | Orange Pi PC |
| Device: | Panasonic SD32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Orange Pi PC, Panasonic SD card 32G, Class A1 10 V1 U1 |
| Test #78,541 - 1/28/24 11:27 am | |
|---|---|
| Score: | 55,459 |
| User: | km |
| Brand: | Crucial T500 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Crucial CT1000T500SSD8 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Crucial T500 1TB NVME on Raspberry Pi 5 using Geekworm X1001 V1.1 PIP T3 |
| Test #78,540 - 1/28/24 11:24 am | |
|---|---|
| Score: | 54,385 |
| User: | km |
| Brand: | Crucial T500 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Crucial CT1000T500SSD8 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Crucial T500 1TB NVME on Raspberry Pi 5 using Geekworm X1001 V1.1 PIP T2 |
| Test #78,538 - 1/28/24 10:48 am | |
|---|---|
| Score: | 4,555 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial MX500 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Crucial CT4000MX500SSD1 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Crucial MX500 4TB with generic SATA to USB 3.0 adapter |
| Test #78,536 - 1/28/24 10:44 am | |
|---|---|
| Score: | 1,784 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR128) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SR128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme Pro 128GB microSD on Pi 5 |
| Test #78,532 - 1/28/24 10:12 am | |
|---|---|
| Score: | 42,880 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Patriot P300 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Patriot M.2P300128GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Patriot P300 128GB using Pimoroni HAT |
| Test #78,528 - 1/28/24 7:05 am | |
|---|---|
| Score: | 12,336 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | AData XPG Gammix S11 Pro |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | AData GAMMIXS11 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | USB |
| Test #78,527 - 1/28/24 7:03 am | |
|---|---|
| Score: | 7,462 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 870 QVO |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung SSD870QVO2TB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | SSD 870 QVO 2TB |
| Test #78,526 - 1/28/24 7:00 am | |
|---|---|
| Score: | 1,443 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk |