To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #77,663 - 1/17/24 8:26 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,364 |
| User: | doglike |
| Brand: | Kingston OEM RBU-SNS mSATA |
| Board: | Raspberry Pi 2B 1.1 |
| Device: | Kingston SNS4151S316GD |
| Class: | SSD (mSATA) |
| Note: | Kingston again |
| Test #77,657 - 1/17/24 4:42 pm | |
|---|---|
| Score: | 71,049 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital Black SN850X Series |
| Board: | NucBox K4 |
| Device: | WDC BLACKSN850X4000GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | R9 7940HS |
| Test #77,651 - 1/17/24 3:28 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,338 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SKHynix SH920m |
| Board: | ASUS Tinker Board S |
| Device: | SKHynix HFS128G3AMNB-2200A |
| Class: | SSD (mSATA) |
| Test #77,650 - 1/17/24 2:31 pm | |
|---|---|
| Score: | 5,527 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital Green M.2 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | WDC WDS240G2G0B-00EPW0 |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Note: | ssd |
| Test #77,649 - 1/17/24 1:35 pm | |
|---|---|
| Score: | 8,874 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Longsys Foresee eMMC (A3A56) |
| Board: | Orange Pi 5 Plus |
| Device: | Foresee A3A56 |
| Class: | MMC (Embedded) |
| Note: | emmc sim card |
| Test #77,647 - 1/17/24 10:21 am | |
|---|---|
| Score: | 16,711 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SKHynix PC401 |
| Board: | Raspberry Pi Compute Module 4 1.1 |
| Device: | SKHynix HFS256GD9TNG-L5B0B |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #77,644 - 1/17/24 9:44 am | |
|---|---|
| Score: | 1,580 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Micro Center SD OEM (SDABC) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | MicroCenter SDABC |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Disk pi |
| Test #77,643 - 1/17/24 9:13 am | |
|---|---|
| Score: | 1,776 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN256) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SN256 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Pi5 microsd |
| Test #77,640 - 1/17/24 7:43 am | |
|---|---|
| Score: | 2,107 |
| User: | aboulfad |
| Brand: | Samsung Fit Plus |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung FlashDriveFIT |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Samsung Fit 64G usb2 rpi5 |
| Test #77,638 - 1/17/24 6:51 am | |
|---|---|
| Score: | 7,873 |
| User: | RonDittrich |
| Brand: | Intenso Top M.2 SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Intenso SSD |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Note: | RPI4b 4GB m.2 SSD Argon One |
| Test #77,637 - 1/17/24 6:48 am | |
|---|---|
| Score: | 8,008 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Corsair Voyager GTX Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Corsair VoyagerGTX |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Corsair model: Voyager GTXSDD, Pi 4 |
| Test #77,636 - 1/17/24 6:31 am | |
|---|---|
| Score: | 4,465 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SD Canvas Go! Plus (SD128) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Kingston SD128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | XXX |
| Test #77,631 - 1/17/24 4:33 am | |
|---|---|
| Score: | 849 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SD Canvas Select (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Kingston SD64G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | t1 |
| Test #77,630 - 1/17/24 3:23 am | |
|---|---|
| Score: | 3,896 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A2 (EZSD1) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk EZSD1 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #77,629 - 1/17/24 2:35 am | |
|---|---|
| Score: | 1,652 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Lexar SD 633x |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Lexar LX128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #77,627 - 1/16/24 11:14 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,486 |
| User: | Chivar Pilones |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Sandisk 64gb |
| Test #77,622 - 1/16/24 6:01 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,087 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Check |
| Test #77,620 - 1/16/24 4:27 pm | |
|---|---|
| Score: | 6,133 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Intel 313 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Intel SSDSA2CW080G3 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | test |
| Test #77,617 - 1/16/24 2:55 pm | |
|---|---|
| Score: | 436 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SD OEM (N/A) |
| Board: | Raspberry Pi 2B 1.1 |
| Device: | Kingston N/A |
| Class: | C6 |
| Note: | [A |
| Test #77,615 - 1/16/24 2:19 pm | |
|---|---|
| Score: | 18,174 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SKHynix BC711 M.2 NVMe |
| Board: | Raspberry Pi Compute Module 4 1.1 |
| Device: | SKHynix HFM256GD3HX015N |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Samsung EVO 970 SSD |