To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #44,228 - 4/22/21 11:55 am | |
|---|---|
| Score: | 1,174 |
| User: | Krutidrap |
| Brand: | Samsung SD EVO (BC2QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung BC2QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | 32 GB samsung SD on pi 4 |
| Test #44,225 - 4/22/21 7:44 am | |
|---|---|
| Score: | 950 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SD Canvas Select (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | Kingston SD32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Test #44,221 - 4/22/21 3:09 am | |
|---|---|
| Score: | 1,166 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (GB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung GB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Samsung Select 32GB |
| Test #44,220 - 4/22/21 3:00 am | |
|---|---|
| Score: | 1,397 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SF128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SF128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Samsung 850 Pro 2TB on a Pi 4 4GB using a Ugreen SATA to USB3.0 micro B adapter |
| Test #44,210 - 4/21/21 10:18 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,159 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO Select (GC2QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung GC2QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | 64GB micro sd card on raspberry pi 4b 4gig |
| Test #44,209 - 4/21/21 9:02 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,080 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SanDisk |
| Test #44,196 - 4/21/21 1:19 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,142 |
| User: | ovi |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung EB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Samsung EVO 32GB on Pi4 |
| Test #44,193 - 4/21/21 9:54 am | |
|---|---|
| Score: | 472 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Toshiba SD (SA16G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | Toshiba SA16G |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Manufacturer: Toshiba - Model: SA16G |
| Test #44,192 - 4/21/21 9:41 am | |
|---|---|
| Score: | 780 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra (SL08G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SL08G |
| Class: | C10 U1 |
| Test #44,188 - 4/21/21 3:15 am | |
|---|---|
| Score: | 585 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Transcend (USD) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | Transcend USD |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Pi3 Transcend SD |
| Test #44,174 - 4/20/21 7:01 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,317 |
| User: | billsidea |
| Brand: | SKHynix SD OEM (USD00) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SKHynix USD00 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SD CARD |
| Test #44,172 - 4/20/21 6:55 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,377 |
| User: | baijorge |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | eMMC 8GB |
| Test #44,168 - 4/20/21 5:50 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,549 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Toshiba SD (SA64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Toshiba SA64G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | kioxiaSD |
| Test #44,146 - 4/20/21 2:13 am | |
|---|---|
| Score: | 903 |
| User: | silvertoken |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung EB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Samsung EVO SD on Pi 4 |
| Test #44,137 - 4/19/21 8:08 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,311 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SL64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SL64G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | sts |
| Test #44,129 - 4/19/21 6:13 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,546 |
| User: | hero |
| Brand: | Transcend (USDU1) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Transcend USDU1 |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | microsd |
| Test #44,126 - 4/19/21 5:08 pm | |
|---|---|
| Score: | 619 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SKHynix SD OEM (USD00) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SKHynix USD00 |
| Class: | C10 V10 U1 |
| Note: | sd card 32 gb |
| Test #44,117 - 4/19/21 1:08 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,327 |
| User: | ovi |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro (SP32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SP32G |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme 32GB on Pi 4 |
| Test #44,109 - 4/19/21 10:50 am | |
|---|---|
| Score: | 1,017 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC16G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SD_16GB |
| Test #44,108 - 4/19/21 10:36 am | |
|---|---|
| Score: | 1,012 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (EC2QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung EC2QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | SD_U3 |