To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #44,106 - 4/19/21 10:04 am | |
|---|---|
| Score: | 1,020 |
| User: | k0nfuse |
| Brand: | SanDisk SD High Endurance (SH64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SH64G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | SD_U3 |
| Test #44,102 - 4/19/21 8:34 am | |
|---|---|
| Score: | 1,314 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (00000) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung 00000 |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | una32 |
| Test #44,100 - 4/19/21 7:52 am | |
|---|---|
| Score: | 960 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung EB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Samsung SD Card on Pi 4 |
| Test #44,098 - 4/19/21 5:14 am | |
|---|---|
| Score: | 295 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD High Performance (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | PNY SD32G |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | SD card on Pi 4 |
| Test #44,093 - 4/19/21 12:41 am | |
|---|---|
| Score: | 1,290 |
| User: | cda |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SL16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SL16G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | sd card |
| Test #44,078 - 4/18/21 6:17 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,330 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme (SE16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SE16G |
| Class: | C10 U3 |
| Test #44,068 - 4/18/21 11:25 am | |
|---|---|
| Score: | 1,358 |
| User: | maxmar |
| Brand: | SanDisk SD High Endurance (SH32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SH32G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk 32 GB Max Endurance on Raspberry Pi 4 4GB |
| Test #44,066 - 4/18/21 10:23 am | |
|---|---|
| Score: | 633 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme (SU32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SU32G |
| Class: | C10 U1 |
| Test #44,052 - 4/17/21 9:19 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,206 |
| User: | intenso |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SC16G |
| Class: | A1 C10 |
| Note: | Sandisk Ultra 16 GB on Pi 4 |
| Test #44,051 - 4/17/21 9:19 pm | |
|---|---|
| Score: | 959 |
| User: | OPA |
| Brand: | PNY SD Premier-X (SD16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | PNY SD16G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | unknown on pi4B |
| Test #44,041 - 4/17/21 4:56 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,135 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Toshiba SD (SA32G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | Toshiba SA32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Class 10 SD Card on Pi 3B |
| Test #44,040 - 4/17/21 4:20 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,311 |
| User: | Nosnos |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SN128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #44,039 - 4/17/21 4:03 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,363 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED2S5) |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.0 |
| Device: | Samsung ED2S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U3 |
| Note: | pi 400 samsung sd card 128 |
| Test #44,023 - 4/17/21 8:22 am | |
|---|---|
| Score: | 975 |
| User: | Old6Fitty.1 |
| Brand: | SanDisk SD Ultra (SL64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SL64G |
| Class: | C10 |
| Test #44,016 - 4/17/21 6:21 am | |
|---|---|
| Score: | 1,102 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Sandisk 32GB A1 |
| Test #44,012 - 4/17/21 2:46 am | |
|---|---|
| Score: | 1,191 |
| User: | EWC |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SN128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk 128GB on Pi4 |
| Test #44,010 - 4/17/21 12:58 am | |
|---|---|
| Score: | 1,309 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EC1S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung EC1S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Pi4 Stok SD-Card |
| Test #44,006 - 4/16/21 8:54 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,156 |
| User: | Stenefis |
| Brand: | Lexar SD 633x |
| Board: | Orange Pi PC |
| Device: | Lexar LX32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | lexar 633x 32gb on orange pi pc |
| Test #44,002 - 4/16/21 5:58 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,385 |
| User: | ovi |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SD64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Kingston A400 SSD on Pi |
| Test #43,976 - 4/16/21 4:41 am | |
|---|---|
| Score: | 1,303 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SL64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SL64G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Sandisk |