To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #55,000 - 1/2/22 2:37 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,533 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY CS900 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | PNY CS900240GBSSD |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Macs240goverclockedpi |
| Test #53,876 - 12/12/21 9:08 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,533 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston NV1 M.2 NVMe |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Kingston SNVS500G |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #52,567 - 11/15/21 9:47 am | |
|---|---|
| Score: | 2,533 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston A400S Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Kingston SA400S37240G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Kingston A400 SSD on Pi 4 using StarTech SATA to USB adapter |
| Test #43,374 - 4/5/21 6:36 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,532 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Sabrent M.2 NVMe Enclosure |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | Sabrent SABRENTExternal |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #95,141 - 9/25/24 6:52 am | |
|---|---|
| Score: | 2,532 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD Premier-X (SD128) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | PNY SD128 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | microSD Canvas |
| Test #26,721 - 6/9/20 6:22 am | |
|---|---|
| Score: | 2,532 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial MX200 M.2 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Crucial CT250MX200SSD4 |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Note: | crucial M2 SSD on PI 4 |
| Test #13,683 - 3/25/20 3:19 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,531 |
| User: | smitchell |
| Brand: | Kingston SSDNow V500 mSATA |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Kingston SUV500MS240G |
| Class: | SSD (mSATA) |
| Note: | Kingston model: SUV500MS240G on RaspberryPi 4 to Ableconn mSATA Converter |
| Test #14,261 - 3/30/20 3:03 am | |
|---|---|
| Score: | 2,531 |
| User: | froggy74 |
| Brand: | Transcend SSD200 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Transcend TS120GSSD220S |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Transcend SSD220S 120Gb |
| Test #425 - 6/11/19 8:15 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,531 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston A400S Series |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | Kingston SA400S37240G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Kingston A400 |
| Test #6,978 - 1/15/20 9:27 am | |
|---|---|
| Score: | 2,531 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial BX500 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Crucial CT120BX500SSD1 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Generic Sata to USB3.0 adapter |
| Test #62,524 - 9/8/22 12:04 am | |
|---|---|
| Score: | 2,531 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 850 Pro |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung SSD850PRO256GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | nb |
| Test #73,626 - 10/9/23 2:52 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,531 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Extreme Pro USB |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.0 |
| Device: | SanDisk pSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | WD HDD USB3 storage with USB stick for os |
| Test #62,701 - 9/13/22 11:05 am | |
|---|---|
| Score: | 2,530 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk X110 M.2 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk DX110064A5xnNMRI |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Note: | aaa |
| Test #26,795 - 6/10/20 2:47 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,530 |
| User: | Test |
| Brand: | Intenso SSDSataIII Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Intenso SSDSATAIII |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | jmf5lk |
| Test #89,760 - 6/21/24 11:03 am | |
|---|---|
| Score: | 2,530 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Silicon Power USB Flash Drive |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SP UFD3.0Silicon-Power64G |
| Class: | USB Flash |
| Note: | microsd 128G e2 |
| Test #61,091 - 7/12/22 2:11 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,529 |
| User: | ssd_server |
| Brand: | Transcend SSD300 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Transcend TS256GSSD370S |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | ssd_server |
| Test #61,541 - 7/31/22 10:53 am | |
|---|---|
| Score: | 2,529 |
| User: | J Henzi |
| Brand: | Samsung 970 EVO Plus |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung SSD970EVOPlus1TB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Samsung 970 EVO Plus NVMe M.2 SSD - Sabrent Type C Tool Free USB Enclosure |
| Test #41,864 - 3/12/21 2:21 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,529 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 970 EVO |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung SSD970EVO1TB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #23,111 - 5/5/20 4:27 am | |
|---|---|
| Score: | 2,529 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Transcend SSD300 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Transcend TS64GSSD370S |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | . |
| Test #2,508 - 9/23/19 1:47 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,529 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston A400S Series |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | Kingston SA400S37120G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Subtronics with SSD |