To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #64,505 - 11/26/22 8:50 am | |
|---|---|
| Score: | 1,697 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Lexar SD Professional 667X |
| Board: | ODROID XU4 |
| Device: | Lexar AcMKS |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Lexar |
| Test #28,467 - 7/2/20 3:14 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,697 |
| User: | smug |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (AGGCE) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk AGGCE |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk ExtremePro 64GB on Pi 4 |
| Test #103,366 - 2/8/25 8:42 am | |
|---|---|
| Score: | 1,697 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Netac SD (SDXXX) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Netac SD |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Raspi5 |
| Test #132,360 - 3/14/26 11:12 am | |
|---|---|
| Score: | 1,697 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Lexar SD 633x |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.0 |
| Device: | Lexar LX128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #70,726 - 6/5/23 8:05 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,697 |
| User: | Ivan |
| Brand: | Micro Center SD OEM (SDABC) |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | MicroCenter SDABC |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | First Orange PI 5 Test |
| Test #60,784 - 6/29/22 6:15 am | |
|---|---|
| Score: | 1,697 |
| User: | DerBoiderGsofreshwieleukemie |
| Brand: | SanDisk SD Extreme (SE64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SE64G |
| Class: | C10 V30 U3 |
| Note: | Sd Card |
| Test #4,261 - 11/27/19 4:30 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,696 |
| User: | Pieitsch |
| Brand: | Western Digital Black 2.5" HDD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | WDC WD5000LMZW-11Y0TS0 |
| Class: | HDD (2.5" SATA) |
| Note: | na |
| Test #94,871 - 9/19/24 3:08 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,696 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | C10 V30 U3 |
| Note: | usb |
| Test #131,653 - 2/19/26 6:16 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,696 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Lexar SD 633x |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | Lexar LX32G |
| Class: | C10 V10 U1 |
| Test #41,738 - 3/9/21 9:55 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,696 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (AFGCE) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk AFGCE |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk 64gb sd |
| Test #24,090 - 5/12/20 7:13 am | |
|---|---|
| Score: | 1,696 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | C10 V30 U3 |
| Note: | sandisk and samsung T5 test non-overclocked |
| Test #26,778 - 6/10/20 10:18 am | |
|---|---|
| Score: | 1,696 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme 32GB on Pi4 |
| Test #40,469 - 2/15/21 11:09 am | |
|---|---|
| Score: | 1,695 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme 32GB on Pi 4 |
| Test #20,658 - 4/25/20 9:30 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,695 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Transcend MTS Series |
| Board: | Raspberry Pi Zero W 1.1 |
| Device: | Transcend TS64GMTS800 |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Note: | Transcend TS64GMTS800 M.2 SSD on Pi 0 (W) using QNINE M.2 to USB adapter |
| Test #6,489 - 1/7/20 6:43 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,695 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (AGGCE) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk AGGCE |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk Extreme Pro on Pi $ |
| Test #59,239 - 4/27/22 5:08 am | |
|---|---|
| Score: | 1,695 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston A400S Series |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | Kingston SA400S37120G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Kingston A400 SSD on Pi 3 |
| Test #59,961 - 5/27/22 6:12 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,695 |
| User: | HouseHome |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #53,905 - 12/13/21 11:00 am | |
|---|---|
| Score: | 1,695 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SP32G) |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.0 |
| Device: | SanDisk SP32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Testung rpi400media |
| Test #51,763 - 10/28/21 6:22 am | |
|---|---|
| Score: | 1,695 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SP32G) |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.0 |
| Device: | SanDisk SP32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Benchmark RPi400 SD-Card |
| Test #75,109 - 11/27/23 12:29 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,695 |
| User: | Spectrality |
| Brand: | Kingston SD Canvas Select (SDCHE) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Kingston SDCHE |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Kingston Endurance 128GB microSD card on Pi 4 |