To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #2,668 - 9/29/19 6:02 am | |
|---|---|
| Score: | 1,629 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Lexar SD 667X |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Lexar 5cMJR |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #3,361 - 10/29/19 3:54 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,629 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme microSD card 32GB |
| Test #13,729 - 3/26/20 5:08 am | |
|---|---|
| Score: | 1,629 |
| User: | SW |
| Brand: | Samsung SD (SDU1) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung SDU1 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Spare SD Card |
| Test #25,637 - 5/27/20 3:27 am | |
|---|---|
| Score: | 1,629 |
| User: | alepeintre |
| Brand: | Western Digital Black 2.5" HDD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | WDC WD10JPLX-00MBPT0 |
| Class: | HDD (2.5" SATA) |
| Note: | Western Digital model: WD10JPLX-00MBPT0 RAID 1 on Pi 4 using Icybox RD2253 U31 |
| Test #43,538 - 4/8/21 1:44 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,628 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Seagate FireCuda Gaming Hybrid |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.0 |
| Device: | Seagate ST1000LX015-1U7172 |
| Class: | SSHD (2.5" SATA) |
| Note: | pi_server |
| Test #44,820 - 5/3/21 9:10 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,627 |
| User: | Mos |
| Brand: | Western Digital Blue 2.5" HDD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | WDC WD10JPVT-00MS8T0 |
| Class: | HDD (2.5" SATA) |
| Test #25,413 - 5/25/20 1:26 am | |
|---|---|
| Score: | 1,627 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Toshiba Canvio 2.5" MQ Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Toshiba MQ04UBD200 |
| Class: | HDD (2.5" SATA) |
| Test #21,243 - 4/28/20 2:05 am | |
|---|---|
| Score: | 1,627 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital Scorpio 2.5" HDD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | WDC WD5000BPVT-55A1YT0 |
| Class: | HDD (2.5" SATA) |
| Test #87,560 - 5/14/24 11:31 am | |
|---|---|
| Score: | 1,627 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SP32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SP32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | pi4 sandisk sp32g |
| Test #5,928 - 12/29/19 10:52 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,627 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Silicon Power SD (SPCC) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SP SPCC |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #71,475 - 7/13/23 4:56 am | |
|---|---|
| Score: | 1,627 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #12,576 - 3/15/20 5:21 am | |
|---|---|
| Score: | 1,626 |
| User: | oleg |
| Brand: | SanDisk SD High Endurance (SH32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SH32G |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | SanDisk High Endurance Video Monitoring 32GB Class10 |
| Test #121,834 - 5/25/25 6:22 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,626 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (EC2QT) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung EC2QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | SD Card unknown type on Pi 5 |
| Test #3,518 - 11/3/19 9:09 am | |
|---|---|
| Score: | 1,626 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SP32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SP32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #11,123 - 3/1/20 3:00 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,626 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #7,379 - 1/22/20 1:01 am | |
|---|---|
| Score: | 1,626 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SP32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SP32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk Extreme Pro 32 GB |
| Test #1,213 - 8/7/19 6:44 am | |
|---|---|
| Score: | 1,625 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SP32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SP32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #74,291 - 11/16/23 10:04 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,625 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD High Performance (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | PNY SD64G |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Pi 4 4gb |
| Test #62,064 - 8/18/22 1:27 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,625 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD Pro Endurance (JD4RT) |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.0 |
| Device: | Samsung JD4RT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | SandDisk 3 USB |
| Test #67,630 - 2/25/23 9:23 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,625 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SP32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SP32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |