To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #96,138 - 10/13/24 8:53 am | |
|---|---|
| Score: | 1,598 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Lexar SD 667X |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Lexar LX128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #123,141 - 6/1/25 11:11 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,598 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD Pro Plus (FD4Q5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung FD4Q5 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #131,648 - 2/19/26 5:40 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,598 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Toshiba SD (SA16G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | Toshiba SA16G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #133,199 - 4/26/26 6:04 am | |
|---|---|
| Score: | 1,597 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN128) |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.0 |
| Device: | SanDisk SN128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #129,519 - 12/13/25 6:23 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,597 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Netac SD (SDXXX) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Netac SD16G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | pouet SD |
| Test #131,291 - 2/6/26 4:47 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,597 |
| User: | kene |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (00000) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk 00000 |
| Class: | A1 C10 V48 U3 |
| Note: | SanDisk Ultra 128GB on Pi 4B 1GB (trixie 64-bit) |
| Test #125,228 - 7/30/25 9:47 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,597 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED2S5) |
| Board: | Orange Pi 5 Max |
| Device: | Samsung ED2S5 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | clear |
| Test #25,219 - 5/23/20 12:39 am | |
|---|---|
| Score: | 1,597 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital Red 3.5" NAS HDD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | WDC WD10EFRX-68JCSN0 |
| Class: | HDD (3.5" SATA) |
| Note: | WD Red |
| Test #44,437 - 4/27/21 12:34 am | |
|---|---|
| Score: | 1,597 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD High Endurance (SH64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SH64G |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | SanDisk High Endurance 64GB MicroSD on Pi 4 |
| Test #44,578 - 4/29/21 12:30 am | |
|---|---|
| Score: | 1,596 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SSD Plus |
| Board: | Raspberry Pi 2B 1.1 |
| Device: | SanDisk SSDPLUS240GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | SSD on a PI3b+ using a external 2.5 hdd case |
| Test #51,921 - 10/31/21 11:27 am | |
|---|---|
| Score: | 1,596 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk i100 mSATA Series |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | SanDisk SSDi10016GB |
| Class: | SSD (mSATA) |
| Note: | test SSD |
| Test #132,149 - 3/6/26 5:19 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,596 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Netac SD (SDXXX) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Netac SD |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #2,756 - 10/4/19 11:42 am | |
|---|---|
| Score: | 1,596 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SP32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SP32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk Ultra |
| Test #60,812 - 6/30/22 6:28 am | |
|---|---|
| Score: | 1,596 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Lexar SD 633x |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Lexar LX128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Lexar |
| Test #61,960 - 8/14/22 3:21 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,595 |
| User: | jvata |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Old Sandisk |
| Test #128,786 - 11/18/25 2:38 am | |
|---|---|
| Score: | 1,595 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (00000) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | Samsung 00000 |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Lexar NVMe on PI5 |
| Test #130,900 - 1/25/26 4:47 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,595 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | SanDisk SD32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SanDisk - Model: SD32G SD card on a Pi 5 |
| Test #131,451 - 2/12/26 3:37 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,595 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SD Canvas Go! Plus (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | Kingston SD64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Raspi3+SD |
| Test #47,548 - 7/8/21 12:13 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,595 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (AFGCF) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk AFGCF |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk extreme sd 128gb |
| Test #76,703 - 12/29/23 10:35 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,595 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |