To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #59,478 - 5/7/22 12:04 am | |
|---|---|
| Score: | 1,591 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Toshiba SD (SA32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Toshiba SA32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | kioxia 32GB |
| Test #56,683 - 2/11/22 7:43 am | |
|---|---|
| Score: | 1,591 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme SD on Pi 4 |
| Test #12,032 - 3/10/20 3:58 am | |
|---|---|
| Score: | 1,591 |
| User: | MichiM |
| Brand: | KingSpec Z3 Portable Series |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | KingSpec Z3-64 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | KingSpec Z3 on Raspi 3 B+ |
| Test #13,224 - 3/21/20 1:53 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,591 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Seagate Pipeline HD Mini HDD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Seagate ST3500312CS |
| Class: | HDD (2.5" SATA) |
| Test #128,384 - 11/2/25 6:51 am | |
|---|---|
| Score: | 1,591 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | SanDisk SD32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | first test |
| Test #73,951 - 10/24/23 2:52 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,591 |
| User: | lucianor |
| Brand: | Samsung SD Pro Plus (FD4Q5) |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | Samsung FD4Q5 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | OPI5 with 6.6.0-rc7 and MicroSD |
| Test #130,546 - 1/15/26 6:26 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,591 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SN128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #127,987 - 10/20/25 7:20 am | |
|---|---|
| Score: | 1,591 |
| User: | ojarda |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Orange Pi 5 Max |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #93,712 - 8/30/24 9:57 am | |
|---|---|
| Score: | 1,591 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 |
| Note: | a |
| Test #89,080 - 6/11/24 3:01 am | |
|---|---|
| Score: | 1,591 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SD32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Sandisk SD32G |
| Test #58,518 - 4/1/22 7:46 am | |
|---|---|
| Score: | 1,590 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SP64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SP64G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #95,976 - 10/10/24 2:53 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,590 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED2S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Samsung ED2S5 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SAMSUNG EVO PLUS 128GB A2 |
| Test #14,063 - 3/28/20 3:39 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,590 |
| User: | aheilemann |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SP32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SP32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #14,831 - 4/5/20 4:54 am | |
|---|---|
| Score: | 1,589 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SP64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SP64G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Refurbished Sandisk Extreme |
| Test #12,360 - 3/13/20 4:04 am | |
|---|---|
| Score: | 1,589 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Toshiba Canvio 2.5" MQ Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Toshiba MQ01ABF050 |
| Class: | HDD (2.5" SATA) |
| Test #89,362 - 6/14/24 10:32 am | |
|---|---|
| Score: | 1,589 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Netac SD (ASTC) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Netac ASTC |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Pi 5 HP mx330 |
| Test #82,594 - 3/25/24 7:32 am | |
|---|---|
| Score: | 1,589 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Lexar SD 633x |
| Board: | Raspberry Pi Zero 2 W 1.0 |
| Device: | Lexar LX64G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #71,585 - 7/18/23 8:09 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,589 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN128) |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | SanDisk SN128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #100,691 - 12/29/24 2:48 am | |
|---|---|
| Score: | 1,589 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra Fit |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk UltraFit |
| Class: | USB Flash |
| Note: | SanDisk model: 3.2Gen1 |
| Test #101,025 - 1/2/25 1:29 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,588 |
| User: | WD-pocket |
| Brand: | Western Digital My Passport Portable HDD |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | WDC MyPassport0748 |
| Class: | HDD (Portable) |
| Note: | WD-pocket |