To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #101,025 - 1/2/25 1:29 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,588 |
| User: | WD-pocket |
| Brand: | Western Digital My Passport Portable HDD |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | WDC MyPassport0748 |
| Class: | HDD (Portable) |
| Note: | WD-pocket |
| Test #94,067 - 9/6/24 3:41 am | |
|---|---|
| Score: | 1,588 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR32G) |
| Board: | Orange Pi 5 Plus |
| Device: | SanDisk SR32G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | f |
| Test #17,113 - 4/12/20 5:15 am | |
|---|---|
| Score: | 1,588 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Lexar SD 667X |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Lexar 5cMJR |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | USB3.0 WD 1TB |
| Test #50,661 - 9/26/21 6:54 am | |
|---|---|
| Score: | 1,588 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD (SDU1) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung SDU1 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #1,955 - 9/6/19 11:35 am | |
|---|---|
| Score: | 1,588 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SP64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SP64G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #9,710 - 2/20/20 9:53 am | |
|---|---|
| Score: | 1,588 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | C10 V30 U3 |
| Note: | SSD |
| Test #66,692 - 1/29/23 1:39 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,588 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SP32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SP32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #72,758 - 9/2/23 7:22 am | |
|---|---|
| Score: | 1,588 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD Premier-X (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | PNY SD32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Test #59,281 - 4/30/22 9:01 am | |
|---|---|
| Score: | 1,587 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra Fit |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.1 |
| Device: | SanDisk UltraFit |
| Class: | USB Flash |
| Test #59,318 - 5/1/22 12:54 am | |
|---|---|
| Score: | 1,587 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SP32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SP32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #68,098 - 3/10/23 12:37 am | |
|---|---|
| Score: | 1,587 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR128) |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | SanDisk SR128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | [OSandisk Extreme Plus 128GB on Orange Pi 5 |
| Test #24,242 - 5/13/20 12:51 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,587 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SD Canvas Select (SDCHE) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Kingston SDCHE |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Kingston SD-Card 128GB |
| Test #41,216 - 3/1/21 1:47 am | |
|---|---|
| Score: | 1,587 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SP64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SP64G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #93,247 - 8/21/24 11:29 am | |
|---|---|
| Score: | 1,587 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD Pro Plus (FD4Q5) |
| Board: | Radxa ROCK 5A |
| Device: | Samsung FD4Q5 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | RockPi 5A |
| Test #75,611 - 12/9/23 3:58 am | |
|---|---|
| Score: | 1,587 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC16G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SC16G |
| Class: | A1 C10 |
| Test #75,745 - 12/12/23 7:05 am | |
|---|---|
| Score: | 1,587 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SP32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SP32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | SDCard |
| Test #80,328 - 2/29/24 1:09 am | |
|---|---|
| Score: | 1,586 |
| User: | robpio |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.0 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk Extreme Pro sd on Pi 400 |
| Test #98,344 - 11/17/24 8:50 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,586 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Hitachi TravelStar 5400RPM |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Hitachi HDDHTS545050A7E362 |
| Class: | HDD (2.5" SATA) |
| Note: | prueba 1 |
| Test #66,332 - 1/21/23 9:32 am | |
|---|---|
| Score: | 1,586 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD Premier-X (SD32G) |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | PNY SD32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Test #64,661 - 12/1/22 12:40 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,586 |
| User: | Oligarch |
| Brand: | SKHynix SD OEM (USD00) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SKHynix USD00 |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Azdome 64GB A1 Class 10 V30 U3 |