To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #65,440 - 1/2/23 9:44 am | |
|---|---|
| Score: | 1,586 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | ODROID M1 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Odroid-m1 |
| Test #9,824 - 2/21/20 5:05 am | |
|---|---|
| Score: | 1,586 |
| User: | ffvo |
| Brand: | PNY SD Premier-X (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | PNY SD64G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | first test |
| Test #7,055 - 1/16/20 2:06 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,586 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SP32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SP32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | rpi4 at 2000mhz |
| Test #2,690 - 9/30/19 9:47 am | |
|---|---|
| Score: | 1,586 |
| User: | Froggy74 |
| Brand: | Lexar SD 667X |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Lexar 5cMJR |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Lexar 633x microSDHC UHS1 |
| Test #2,483 - 9/22/19 5:32 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,585 |
| User: | Erwin |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | SD card made by Sandisk Ultra |
| Test #2,744 - 10/4/19 4:48 am | |
|---|---|
| Score: | 1,585 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SP32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SP32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme Pro |
| Test #70,631 - 6/1/23 6:01 am | |
|---|---|
| Score: | 1,585 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD32G) |
| Board: | NVIDIA Jetson Xavier AGX Orin |
| Device: | SanDisk SD32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #92,999 - 8/16/24 12:09 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,585 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR128) |
| Board: | Radxa ROCK 5A |
| Device: | SanDisk SR128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | RockPi 5A |
| Test #1,145 - 8/3/19 2:19 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,585 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Transcend (USDU1) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Transcend USDU1 |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #9,246 - 2/18/20 1:58 am | |
|---|---|
| Score: | 1,585 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital easystore |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | WDC WD10SDRW-11A0XS0 |
| Class: | HDD (Portable) |
| Note: | WD elements 1TB |
| Test #63,286 - 10/8/22 12:41 am | |
|---|---|
| Score: | 1,585 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SD Canvas Go! Plus (SD128) |
| Board: | Orange Pi Zero 2 |
| Device: | Kingston SD128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #65,905 - 1/12/23 11:35 am | |
|---|---|
| Score: | 1,585 |
| User: | jgvega |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk Extreme 64GB A2 on Pi 5 using SD CARD |
| Test #103,336 - 2/7/25 6:17 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,585 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD256) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SD256 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #102,155 - 1/20/25 11:30 am | |
|---|---|
| Score: | 1,585 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (AFGCE) |
| Board: | Orange Pi 5 Plus |
| Device: | SanDisk AFGCE |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #82,818 - 3/27/24 5:58 am | |
|---|---|
| Score: | 1,585 |
| User: | Ariyono |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC16G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SC16G |
| Class: | A1 C10 |
| Note: | SanDisk on Rpi 5 |
| Test #94,435 - 9/12/24 6:05 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,585 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD Pro Endurance (JD4RT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung JD4RT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Pi4foo |
| Test #85,843 - 4/24/24 10:06 am | |
|---|---|
| Score: | 1,585 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (00000) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung 00000 |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | test |
| Test #62,951 - 9/23/22 8:21 am | |
|---|---|
| Score: | 1,585 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Extreme Pro USB |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | SanDisk pSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | SanDisk Extreme Pro USB 3.2 Solid State Flash Drive on Pi 3 with EXT4 |
| Test #59,223 - 4/26/22 2:13 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,585 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD (SDU1) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung SDU1 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #59,388 - 5/3/22 9:03 am | |
|---|---|
| Score: | 1,585 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SP32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SP32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |