To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #75,380 - 12/3/23 11:31 am | |
|---|---|
| Score: | 1,576 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD128) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SD128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SanDsik Ultra MicroSD XC 1 64GB on Pi 5 |
| Test #81,478 - 3/12/24 11:57 am | |
|---|---|
| Score: | 1,575 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SD64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #90,953 - 7/14/24 5:28 am | |
|---|---|
| Score: | 1,575 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC200) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SC200 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Sandisk A1 Class 10 on Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Test #53,516 - 12/5/21 5:50 am | |
|---|---|
| Score: | 1,575 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SP32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SP32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk Sd Pro |
| Test #55,950 - 1/25/22 11:02 am | |
|---|---|
| Score: | 1,575 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD High Performance (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | PNY SD64G |
| Class: | C10 U1 |
| Test #19,704 - 4/21/20 9:15 am | |
|---|---|
| Score: | 1,575 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital Green 3.5" HDD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | WDC WD20EARS-42S0XB0 |
| Class: | HDD (3.5" SATA) |
| Note: | WD 2tb internal hard drive in ac Dock Pi 4 |
| Test #106,065 - 4/5/25 12:38 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,575 |
| User: | sanfisko |
| Brand: | Kingston SD Canvas Go! Plus (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi Zero 2 W 1.0 |
| Device: | Kingston SD64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Kingston 2 |
| Test #124,183 - 7/1/25 2:51 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,575 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Netac SD (SDXXX) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | Netac SD16G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Crucial P3 Plus 1TB |
| Test #124,745 - 7/14/25 2:21 am | |
|---|---|
| Score: | 1,575 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Netac SD (SDXXX) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | Netac SD |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | microSd db-tronic |
| Test #3,558 - 11/4/19 12:00 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,575 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SP32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SP32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme Pro 32GB RPi4 Ubuntu1804 |
| Test #8,204 - 2/6/20 4:17 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,575 |
| User: | ekare |
| Brand: | SanDisk Ultra CZ48 USB |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk UltraUSB3.0 |
| Class: | USB Flash |
| Note: | SanDisk drive 64GB USB3 @ Raspberry Pi 4 @ 2Ghz |
| Test #62,241 - 8/26/22 10:17 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,575 |
| User: | mk |
| Brand: | Silicon Power SD (SPCC) |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.0 |
| Device: | SP SPCC |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #71,538 - 7/16/23 4:59 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,575 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Ultra 32 GB on Pi3B with 100MHz SD Card overclock |
| Test #61,543 - 7/31/22 12:07 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,574 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Intel DC S4500 Series |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | Intel SSDSC2KB480G7R |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #86,676 - 5/4/24 9:33 am | |
|---|---|
| Score: | 1,574 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SD Canvas React (SDU1) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Kingston SDU1 |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Micro SD Card |
| Test #79,837 - 2/18/24 3:15 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,574 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SD Canvas Select (SD128) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Kingston SD128 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | tes[CSD card on raspberry pi 5 |
| Test #90,530 - 7/5/24 2:19 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,573 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra (SL128) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SL128 |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Lexar 128GB microSD |
| Test #27,321 - 6/18/20 12:25 am | |
|---|---|
| Score: | 1,573 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung Fit Plus |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | Samsung FlashDriveFIT |
| Class: | USB Flash |
| Test #24,373 - 5/15/20 2:12 am | |
|---|---|
| Score: | 1,573 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SP64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SP64G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #14,251 - 3/30/20 12:18 am | |
|---|---|
| Score: | 1,573 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra CZ48 USB |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk Ultra |
| Class: | USB Flash |