To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #108,692 - 5/2/25 11:47 am | |
|---|---|
| Score: | 1,464 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (00000) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung 00000 |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Samsung EVO 64GB SD on Pi5 |
| Test #97,120 - 10/30/24 10:40 am | |
|---|---|
| Score: | 1,464 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SD |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | samsung 990 pro nvme on rpi 5 |
| Test #75,923 - 12/16/23 5:33 am | |
|---|---|
| Score: | 1,464 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD Premier-X (SD64G) |
| Board: | Orange Pi Zero 2 |
| Device: | PNY SD64G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | lsblk |
| Test #51,007 - 10/6/21 4:54 am | |
|---|---|
| Score: | 1,464 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.0 |
| Device: | SanDisk SD64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | sandisk ultra microSDXC A1 64GB |
| Test #26,039 - 5/31/20 12:18 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,464 |
| User: | Wronglebowski |
| Brand: | PNY SD High Performance (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | PNY SD64G |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | SanDisk Extreme PRO microSDHC Memory Card Plus SD Adapter up to 100 MB/s, Class 10, U3, V30, A1 - 32GB SDSQXCG-032G on onboard SD slot |
| Test #74,368 - 11/17/23 9:54 am | |
|---|---|
| Score: | 1,464 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SR32G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | sd |
| Test #60,076 - 6/1/22 4:35 am | |
|---|---|
| Score: | 1,464 |
| User: | Capu |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | unknown |
| Test #64,770 - 12/4/22 12:41 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,464 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SP32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SP32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk SD card on RPI4 |
| Test #9,614 - 2/19/20 5:21 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,464 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Micro Center SD OEM (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | MicroCenter SD32G |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Microcenter 32G SD card on Pi4-4G |
| Test #4,484 - 12/1/19 12:43 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,464 |
| User: | SteveG |
| Brand: | Samsung SD EVO (00000) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung 00000 |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Samsung Pro Plus 32GB MicroSDHC |
| Test #10,747 - 2/27/20 7:58 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,463 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk 64GB Extreme (A2) on Pi 4 |
| Test #7,219 - 1/19/20 1:38 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,463 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Transcend (USDU1) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Transcend USDU1 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | hartmann |
| Test #2,040 - 9/9/19 8:01 am | |
|---|---|
| Score: | 1,463 |
| User: | JACCINFORMATICA |
| Brand: | AData SD Premier A1 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | AData SD |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | SD card 64GB AData A1 Class 10 V30 U3 |
| Test #51,479 - 10/20/21 10:10 am | |
|---|---|
| Score: | 1,463 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED4QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung ED4QT |
| Class: | C10 U3 |
| Test #54,695 - 12/28/21 8:13 am | |
|---|---|
| Score: | 1,463 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Toshiba SD (SA32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Toshiba SA32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Test #104,720 - 3/5/25 9:46 am | |
|---|---|
| Score: | 1,463 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SK32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SK32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | codefallacy |
| Test #127,405 - 10/3/25 5:32 am | |
|---|---|
| Score: | 1,463 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDiscExtreme |
| Test #94,906 - 9/20/24 7:16 am | |
|---|---|
| Score: | 1,463 |
| User: | GCA |
| Brand: | SKHynix SD OEM (USD00) |
| Board: | Orange Pi Zero 2 |
| Device: | SKHynix USD00 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Amazon Basic 128GB Micro SD Orange Pi Zero 2W |
| Test #81,729 - 3/17/24 12:47 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,463 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SC16G |
| Class: | A1 C10 |
| Note: | jtd |
| Test #60,981 - 7/7/22 2:06 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,463 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SD Canvas Select (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Kingston SD32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | kongzton on pi4 |