To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #1,758 - 8/30/19 11:47 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,456 |
| User: | Juicengin |
| Brand: | Micro Center SD OEM (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | MicroCenter SD32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | 32bit storage from microcenter |
| Test #102,555 - 1/26/25 8:52 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,456 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Seagate Momentus Thin |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Seagate ST500LT012-1DG142 |
| Class: | HDD (2.5" SATA) |
| Test #105,195 - 3/15/25 4:13 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,456 |
| User: | nicval |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN256) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SN256 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | sandisk hight endurance 256gb |
| Test #100,675 - 12/28/24 11:25 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,456 |
| User: | EnTerr |
| Brand: | PNY SD Premier-X (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | PNY SD32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | microSD PNY Elite 32GB A1 on Pi 4 |
| Test #125,439 - 8/4/25 12:39 am | |
|---|---|
| Score: | 1,456 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD32G) |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | SanDisk SD32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #131,597 - 2/17/26 9:56 am | |
|---|---|
| Score: | 1,456 |
| User: | Franke-Filter-benchmark |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SD-Card |
| Test #131,632 - 2/19/26 8:15 am | |
|---|---|
| Score: | 1,456 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Netac SD (ASTC) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | Netac ASTC |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | MicroSSD 64GB |
| Test #133,533 - 5/11/26 8:24 am | |
|---|---|
| Score: | 1,456 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital Caviar 3.5" HDD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | WDC WD15EACS-11BHUB0 |
| Class: | HDD (3.5" SATA) |
| Test #101,587 - 1/11/25 12:07 am | |
|---|---|
| Score: | 1,455 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SR32G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | epofmdw |
| Test #98,144 - 11/14/24 9:51 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,455 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung EB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Test #125,573 - 8/8/25 5:11 am | |
|---|---|
| Score: | 1,455 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SB64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SB64G |
| Class: | A1 C10 |
| Note: | ble |
| Test #123,294 - 6/6/25 12:55 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,455 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | sd64gb |
| Test #123,527 - 6/13/25 11:44 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,455 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | SanDisk SD64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #46,461 - 6/7/21 7:57 am | |
|---|---|
| Score: | 1,455 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SN128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme Pro A2 (SDXXX C10 V30 U3) |
| Test #52,489 - 11/12/21 10:37 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,455 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk U100 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SSDU10032GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Sandisk CZ80 |
| Test #53,264 - 11/29/21 12:17 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,455 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Toshiba Canvio 2.5" MQ Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Toshiba MQ04ABF100 |
| Class: | HDD (2.5" SATA) |
| Test #23,248 - 5/5/20 4:45 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,455 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SP32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SP32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme Pro 32GB Micro SDHC |
| Test #12,421 - 3/13/20 6:29 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,455 |
| User: | phillybass |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SN128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme 128 GB A1 U3 V30 uSD on Pi4 Model B |
| Test #83,442 - 4/1/24 12:33 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,455 |
| User: | MulderBean |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi Compute Module 4 1.1 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | CM4 on CM4IO Board with branf new SanDisk Extreme Pro SD card running RP Full Desktop |
| Test #84,147 - 4/7/24 11:01 am | |
|---|---|
| Score: | 1,455 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SD32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | microSD on Pi 4 |